Святий Престол: для подолання торгівлі людьми боротися з попитом
Постійний спостерігач Святого Престолу при структурах ООН в Женеві бере участь у 44-й сесії Ради Прав Людини. У п’ятницю він виступив під час дебатів, присвячених торгівлі людьми.
Війну проти торгівлі людьми можна виграти лише завдяки конкретним діям на міжнародному рівні, що не можуть, однак, обмежитися лише переслідуванням торговців людьми, але повинні також втрутитися у сферу попиту. На цьому наголосив Постійний Спостерігач Святого Престолу при структурах ООН у Женеві архиєпископ Іван Юрковіч, виступаючи в п’ятницю, 3 липня, під час 44-ї сесії Ради Прав Людини, яка розпочалася у вівторок.
Відкрита рана на тілі людства
Коментуючи представлений під час засідання рапорт, приготований спеціальним доповідачем з питань торгівлі людьми, що стосувався, зокрема, жінок і дітей, ватиканський дипломат відзначив, що покращення «механізмів захисту, реабілітації та реінтеграції жертв» належить до абсолютних пріоритетів. Водночас, незважаючи на поступ у боротьбі з цим явищем, числа говорять про драматичність ситуації. Торгівля людськими істотами в різних її проявах, між якими архиєпископ Юрковіч згадав і торгівлю немовлятами в контексті сурогатного материнства, й «надалі залишається відкритою раною на тілі сучасного людства».
Бідність, корупція, брак освіти та можливостей, а останніми місяцями також і наслідки пандемії Covid-19, належать до факторів, що підживлюють це явище. «Йдеться про справжній бич для наших суспільств, що заперечує гідність жертви, ставлячись до неї як до обмінного товару, призначеного для визискування», — зазначив папський представник, вказуючи на те, що йдеться про один з проявів так званої «культури одноразового вжитку», яку неодноразово критикував Святіший Отець Франциск.
Боротися з попитом
Святий Престол вважає, що єдиним способом для остаточного викорінення явища, яким керує міжнародна організована злочинність, є конкретні дії на глобальному рівні. Існує потреба в «коаліціях доброї волі». У цьому контексті ватиканський дипломат сказав на невтомну працю багатьох конфесійних організацій у світі, задіяних у запобігання та протидію торгівлі людьми та в реабілітацію й несення допомоги її жертвам.
Крім того, як зазначив архиєпископ Юрковіч, проблему торгівлі людьми вдасться викорінити лише тоді, коли припиниться попит. За його словами, той, хто є джерелом попиту, поділяє таку саму відповідальність, що й ганебні злочинці, які займаються торгівлею людьми.
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ