Сьогодні у Львові владика Йосиф Мілян презентував свою книгу «З нами Бог»

15 травня 2021

Сьогодні, 15 травня 2021 року, у Львові єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ владика Йосиф Мілян у храмі свящмч. Климентія Шептицького презентував свою автобіографічну книгу «З нами Бог!». Вона вийшла друком у видавництві «Колесо». До книги увійшли доповіді, промови, пастирські послання, інтерв’ю.

Сьогодні у Львові владика Йосиф Мілян презентував свою книгу «З нами Бог»

З цих сторінок читач зможе екслюзивно довідатися про молодість та покликання владики Йосифа «з перших вуст», підпільну Українську Греко-Католицьку Церкву, зазирнути за лаштунки монастирських буднів. Також ця книга повідає маловідомі, але від того не менш цікаві факти про спорудження Патріаршого собору УГКЦ. Окремим акцентом книги є яскраві розповіді про душпастирство мігрантів, їхню особливу місію у житті Української Греко-Католицької Церкви.

Під час презентації владика Йосиф Мілян неодноразово звертався до постаті Блаженнішого Любомира, якого особисто знав і з яким дуже багато контактував у своєму служінні.

«Мені здається, що дуже важливим є власний приклад, позитив, любов і людяність, яка є великою проповіддю сутності Бога. У цьому контексті я знову звертаюся до заклику Блаженнішого Любомира: „Бути людиною“. Він ніколи не казав, що він є людиною, а казав: „я пробую бути людиною“. Його роззброююче звернення, особливо до журналістів, які шукали у ньому якісь недосконалості. А він відчиняв їм двері і казав: „Чим можу послужити?“. Для мене це до сьогодні приклад. І кожен з нас у цьому світі мусить культивувати у собі цю харизму: служити. Як каже Ісус „нести тягарі інших“, підставити плече під хрест терпіння іншого. Я був дуже щасливий і у монашестві, і у священстві і тоді, коли працював із молоддю. Радів, що я можу у такий спосіб себе реалізувати».

Як ми вже відзначали, книга є чітко структурованою. Спершу поданий життєпис із яскравими світлинами. Потім розділи: «монашество», «провідник молоді», «громадянин», «отець для мігрантів»,»пастир Христового стада», «будівничий собору», «Хіротонія».

До видавництва книги і її впорядкування доклав зусилля Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ єрм. Юстин Бойко, який акцентував:

«Ми проводимо презентацію книги владики Йосифа у Музеї праведного Митрополита Андрея та у храмі блаженного Климентія. Це пов’язано насамперед з тим, що без братів Шептицьких не було б студитів. А владика Йосиф Мілян у молодості обрав монаший шлях саме у студитів. У цій книзі можна прочитати про погляд Владики на розвиток Церкви у різних її ділянках, починаючи з монашества, закінчуючи питаннями, які торкаються молоді і майбутнього Церкви. Також книга розкриває його постать як людини, як монаха-студита, єпископа. Над цією книгою працювала команда Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, яку по суті, зібрав владика Йосиф. і яка надалі працює на Славу Божу і для добра нашої Церкви. Ми вирішили зробити формат видання таким, щоб його могли читати різні люди, тому тексти переплетені ілюстраціями і деякі ілюстрації опубліковані вперше. Ми зрозуміли, що передмови як такої не буде, книгу відкриває життєпис владики Йосифа. Видання, яке Ви сьогодні бачите, було здійснене виключно друзями владики Йосифа, так і інституціями. Передовсім це є фундація мігрантів з Італії, яка опікується усіма мігрантами, які знаходяться у Італії, зокрема там багато мігрантів з України. Свого часу, Пасторально-міграційний відділ багато доклав зусиль, щоб там були структури УГКЦ. Висловлюємо їм слова вдячності. Отцю-диякону Петру Токачу, друзям владики Йосифа, які вирішили залишитися анонімними, усім щиро дякуємо».

Зауважимо, що всі кошти, виручені з продажу книги, скерують у Фонд владики Йосифа Міляна, з якого він допомагає дітям, молоді та підтримує соціальні проєкти.

Привітав владику Йосифа з виходом книги і ігумен Святоуспенської Унівської Лаври Йона.

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»