«Причиною хоробрості українців є віра у воскреслого Христа», — єпископи Канади у Великодньому посланні
Сьогодні страх має здатність заглушити голос світової спільноти. Подібно до жінок мироносиць, знайдімо у собі сміливість побороти наш страх. Продовжуймо говорити одноголосно і єдиним серцем для добра людей України, не дозвольмо чужинському агресору поширювати ненависть та неправду. Розповідаймо правду про те, що відбувається в Україні, і в солідарності з українським народом переконуймо, що війна є злом і що мир є єдиним шляхом до майбутнього.
До цього заохочують єпископи Канади у цьогорічному Великодньому посланні, під яким підписалися владика Лаврентій Гуцуляк, митрополит і архиєпископ Вінніпезький, владика Давид Мотюк, єпарх Едмонтонський і апостольський адміністратор Нью-Вестмінстерсьої єпархії, владика Браєн Байда, єпарх Саскатунський і апостольський адміністратор єпархії Торонто, владика Михаїл Вівчар, єпископ-емерит Саскатунський, владика Стефан Хміляр, єпископ-емерит Торонтонський. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
У цьогорічному зверненні архиєреї закликають вірних задуматися над постаттю жінок-мироносиць і відчуттям страху, який пережили ці жінки пасхального ранку, звершуючи надзвичайну мандрівку від стану страху до радості і надії.
Єпископи звертають увагу на те, що мироносиці були свідками Ісусової смерті і водночас стали свідками Його воскресіння.
«Страх, — пишуть автори послання, — міг потенційно зупинити жінок мироносиць від виконання завдання, яке доручив їм ангел. Страх мав здатність паралізувати їх, осліпити їх. Страх спричинив жінкам мироносицям хвилювання, переляк, паніку, тривогу, нездатність до дії. Цей страх міг стати причиною того, що ми б ніколи не дізнались про Воскресіння Господа; і ми б думали, що Ісус залишився у гробі назавжди».
«Проте страх жінок мироносиць перемінився у радість і надію. Віднайдена ними сміливість і сила перемінила їх на свідків і посланців Воскресіння», — підкреслюють вони.
Владики звертають увагу на те, що за цьогорічним святкуванням свята Воскресіння увесь світ спостерігає у зневірі і тривозі, спричиненими вторгненням росії в Україну, заподіяними руйнуваннями і втратою тисяч невинних життів, включно з жінками і дітьми. Боязнь війни, подібно як і страх жінок мироносиць, має здатність паралізувати і не лише людей України, але й цілий світ.
«Однак, як ми бачимо, страх не паралізував Україну. Посеред хаосу, який принесла війна, Українці знайшли хоробрість боротися і обороняти свої сім’ї і своїх ближніх. Більше того, люди України не лише сміливо захищають свою державність, але також захищають принципи свободи, демократії, справедливості і поваги до гідності особи — цінності, які цивілізований світ поважає та пропагує», — підкреслюють владики Канади.
«Ми можемо запитати себе, що є причиною такої хоробрості українців? Короткою відповіддю є їхня віра в Бога та у воскреслого Господа», — переконані вони.
Архиєреї Канади наголошують: «Наш голос є почутим. Світ єднається у молитві за мир в Україні та в допомозі страждаючому українському народу. Агресія росії спричинила безпрецедентну гуманітарну кризу, якої не бачив світ від закінчення Другої світової війни, але також людство відгукнулося у безпрецедентному вияві любові та у наданні гуманітарної допомоги для постраждаючих».
«Ми, єпископи Української Католицької Церкви в Канаді, молимось, щоб ласка Божа наповнила ваші серця, серця ваших рідних та друзів та щоб радість та мир запанували між усіма людьми. Ми молимось за мир в Україні та в цілому світі. В особливий спосіб ми молимось за людей в Україні, які переживають війну. Ми молимось за їхню безпеку, за безпеку їхніх сімей. Ми молимось за тих, які були вимушені залишити Україну і за тих, які залишились там. Ми молимось за тих, що померли», — запевняють архиєреї у Великодньому посланні.
Насамкінець автори закликають: «У час святкування свята Воскресіння будьмо жінками мироносицями! Звільнімось від усякого страху, який нас сковує. Йдімо і сміливо проповідуймо радість Євангельської вістки, Божої любові і милосердя для світу, щоб усі змогли досвідчити правдиву радість і надію у їхньому житті!»
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ