ПМВ спільно з Катехитичною комісією УГКЦ розпочинає проєкт щодо вишколу катехитів-мирян
Пасторально-міграційний відділ УГКЦ у співпраці з Катехитичною комісією УГКЦ ініціював проведення вишколу для катехитів-мирян, які мешкають у країнах, де немає ієрархічних структур Української Греко-Католицької Церкви і якими опікується ПМВ. Мета проєкту — покращення душпастирської праці та допомога священникам, які служать в тих країнах.
Навчання буде проводитися онлайн і дозволить мирянам здобути навики в катехитичному напрямку праці як з дітьми різного віку, так і з дорослими. Вишколи відбуватимуться відповідно до специфіки кожної громади і країни.
9 червня Пасторально-міграційний відділ провів онлайн-зустріч для священників УГКЦ, які душпастирюють у Португалії, Іспанії, Литві, Греції, ОАЕ і Україні, з керівництвом Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ. Зустріч проводилася з метою дізнатися про ситуацію з катехизацією у різних країнах, якими опікується ПМВ, і про потреби в катехитах.
Заступник голови Патріаршої катехитичної комісії, Директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ Назар Дуда ознайомив священників і катехитів з різними видами й методами катехизи, що стали необхідними в час карантину.
Викликом нашого часу стала катехиза дітей, тому Патріарша катехитична комісія опрацювала та пропонує на своєму сайті відеоматеріали на різні теми. Активну участь у створенні відеоматеріалів беруть катехити з різних країн світу, своїм творчим служінням об’єднуючи Церкву.
Після зустрічі Пасторально-міграційний відділ виступив з ініціативою проведення вишколів для усіх охочих мирян. Вже десятки українців греко-католиків, які бажають поглибити свої знання правд віри, догм Церкви та відповідних практичних застосувань у переданні цієї інформації слухачам, зголосилися до участі в такій катехитичній формації.
Вишколи покликані не лише втримати релігійну ідентичність українців греко-католиків за кордоном, але й підтримувати культурно-національні цінності українського народу.
Набір для участі в проєкті триває. Зареєструватися можна, надіславши звернення на електронну пошту ПМВ [email protected]
За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ