Папа Франциск: Деградація одного регіону — плідний терен для загальних проблем
Глава Католицької Церкви у контексті Міжнародного дня боротьби з бідністю нагадує про те, що страждання певної частини землі породжують проблеми для всієї планети.
«Потрібно дбати про те, щоби зростало усвідомлення того, що сьогодні або спасемося всі, або ніхто не спасеться: бідність, деградація, страждання якоїсь території землі є тереном для зростання проблем, які, врешті-решт, торкнуться всієї планети». #FratelliTutti #EndPoverty
Такий твіт, що цитує нову енцикліку Папи Франциска, з’явився на дев’ятимовному обліковому записі Святішого Отця в суботу, 17 жовтня 2020 року, коли відзначається проголошений ООН Міжнародний день боротьби з бідністю. Він був проголошений з метою підвищення усвідомлення необхідності боротися за ліквідацію бідності та злиднів у всіх країнах, особливо в тих, що розвиваються. Тема, обрана на 2020 рік звучить: «Діяти разом на користь соціальної та екологічної справедливості для всіх».
«Рани, завдані довкіллю, невблаганно стають ранами, завданими найнезахищенішій частині людства», — писав Папа Франциск у посланні учасникам форуму Спільнот «Laudato si’» в липні 2019 року. Тема бідності, пов’язаної із експлуатацією довкілля, займає одне із центральних місць у повчаннях Святішого Отця, а цього року також і наголошена у відзначенні Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності, встановлення якого пов’язане із постаттю о. Жозева Вресінського, який закликав міжнародну спільноту визнати крайні злидні порушенням прав людини.
Комюніке ООН, присвячене представленню цьогорічного відзначення, присвяченого взаємозв’язкові між соціальною та екологічною справедливістю, звертає увагу на те, що в той час, коли зроблено деякий поступ у боротьбі з бідністю, пов’язаною із заробітком, менш успішною є боротьба з іншими важливими вимірами бідності, включаючи вплив кліматичних змін.
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ