«Наслідувати святого Миколая — це крок у повноту життя», — владика Йосиф Мілян в Українській парафії свв. Сергія і Вакха в Римі

20 грудня 2020

У суботу, 19 грудня 2020 року, в день вшанування пам’яті святителя Миколая, архиєпископа Мир Ликійських, чудотворця в Українській парафії Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі відбулися святкові богослужіння.

Напередодні ввечері була звершена Велика вечірня з литією, яку очолив ієрей Руслан Сідельник, віцепарох Української парафії в Римі. А в сам день празника парафіяльна спільнота молилася Велику утреню та Божественну Літургію святителя Йоана Золотоустого, яку в цей день в катедральному храмі очолив преосвященний владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви. Архиєрею співслужили ієрей Тарас Остафіїв, парох Української парафії Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі, ієрей Петро Голіней, Канцлер Апостольського екзархату для українців католиків в Італії та ієрей Андрій Солецький, Голова Секретаріату Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви в Римі.

Звертаючись до присутніх на молитві вірян із проповіддю, владика Йосиф звернув увагу на важливість наслідувати приклад життя святого Миколая, який зумів змінити світ і продовжує це робити й досі, надихаючи нові покоління християн на добрі вчинки. На думку єпископа, кожного разу, коли ми змінюємося на краще, то і світ навколо теж змінюється, а ми, в свою чергу, починаємо жити насправді повноцінним життям, і сповнюємо таким чином Божий задум щодо людини. Також владика Йосиф побажав усім присутнім в храмі, щедрої Божої благодаті, «щоб усі ми могли ступати кроками святого Миколая чудотворця, стати добрішими і кращими і пам’ятати, що наслідувати святого Миколая — це крок у повноту життя».

Після завершення богослужіння архиєрей привітав усіх, хто у Таїнстві хрещення отримав ім’я Миколай з іменинами, а настоятель катедрального храму Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі ієрей Тарас Остафіїв подякував владиці Йосифу за молитву та повчальне і надихаюче слово проповіді і побажав йому у доброму здоров’ї багато щасливих років життя та архиєрейського служіння, подарувавши на згадку про візит до Української парафії в Римі пам’ятну репродукцію ікони святих мучеників Сергія і Вакха, оригінал якої походить з VII століття і зараз зберігається в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків в Києві.

За матеріалами Української парафії Свв. мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі