«Нарешті і я дістався додому»: владика Максим Рябуха звершив першу Божественну Літургію в Донецькому екзархаті

25 грудня 2022

Сьогодні, 25 грудня, владика-помічник Донецького екзархату Максим Рябуха звершив свою першу Божественну Літургію в Донецькому екзархаті, яка відбулася в храмі Матері Божої Неустанної Помочі у м. Запоріжжя.

Очолив Архиєрейську Божественну Літургію владика Степан Меньок. Окрім владики-помічника Максима, співслужили о. Роман Вовк та о. Святослав Розлуцький. Про це зазначає пресслужба Донецького екзархату УГКЦ.

«Сьогодні радію з усім Запоріжжя, усім Донбасом. Радію також з усім нашим Донецьким екзархатом, бо Господь сьогодні зробив нам величезний подарунок — і вам, але також мені, що мандруючи довгими роками мого життя нарешті і я дістався додому», — зазначив владика Максим.

Під час проповіді владика Максим також запевнив: «Чудо перемоги, чудо миру, чудо справжнього, доброго людського життя народжується тут: біля цього Божого престолу, народжується тут: із наших молитов. Сьогодні бачимо хлопців, які прийшли помолитися і далі нести свою службу. І також вони знають, що тому, що ми тут є — все буде добре. Тому, що ми тут є — Бог не може нас залишити. І з цією найглибшою довірою у серці сміливо і впевнено крокуймо вперед!»

Завершилося богослужіння вітанням владики-помічника Максима від владики Степана та молоді парафії Матері Божої Неустанної Помочі у м. Запоріжжя.

Нагадаємо, що 22 грудня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві відбулася архиєрейська хіротонія єпископа Максима Рябухи, якого Синод Єпископів обрав єпископом-помічником Донецького екзархату УГКЦ.

Перед цим 19 вересня 2022 року у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск поблагословив вибір Синоду Єпископів УГКЦ і номінував о. Максима Рябуху, СДБ, єпископом-помічником Донецького екзархату УГКЦ, надавши йому титулярний осідок Стефаніяко.