Владика Степан Меньок

Екзарх Донецький

19 вересня 1949 року в с. Наконечне (Яворівський район, Львівська область).

8 липня 1984 року із рук преосвященного владики Володимира Стернюка.

15 лютого 2002 року в архикатедральному соборі Святого Юра у м. Львові.

Інтронізація

12 травня 2002 року у катедральному храмі Покрови Пресвятої Богородиці в Донецьку.

Дитинство

Народився 19 вересня 1949 року в с. Наконечне (Яворівський район, Львівська область).

Освіта

У 1966 році закінчив Яворівську середню загальноосвітню школу № 2. З 1966 до 1968 року навчався у Львівському технічному училищі № 1, яке було відкрите на базі середньої школи, і отримав диплом з відзнакою.

У 1969–1971 роках служив у Радянській армії.

У 1974 році був прийнятий до монастиря згромадження Отців Редемптористів Львівської провінції. Перші обіти склав у 1975 році, а вічні — 8 жовтня 1981 року.

Впродовж 1975–1984 років навчався в семінарії Отців Редемптористів; закінчив курс філософсько-богословських наук.

8 липня 1984 року був рукоположений на священика владикою Володимиром Стернюком. Спершу душпастирював у м. Белзі, відтак у 1987–1990 роках був парохом церкви Успіння Пресвятої Богородиці в с. Кам’янобрід (Яворівський район, Львівська область).

У 1990 році призначений ігуменом монастиря св. Альфонса. Водночас виконував обов’язки ректора семінарії Отців Редемтористів, яка розмістилася в цьому монастирі. У 1991 році був прийнятий на посаду викладача філософії у Львівську духовну семінарію Святого Духа. Крім того, виконував обов’язки провінційного економа і вікарія.

3 серпня 1994 року, згідно з розпорядженням Блаженнішого Мирослава-Івана, Кардинала Любачівського, був призначений на посаду ректора Львівської духовної семінарії Святого Духа, де викладав богослов’я, сектознавство. На прохання Протоігумена Львівської провінції Чину Найсвятішого Ізбавителя і відповідно до розпорядження єпископа-помічника Львівського Любомира Гузара 13 липня 1998 року був звільнений з цієї посади.

У вересні 1998 року провінційним урядом ЧНІ призначений ігуменом і водночас ректором Вищого духовного інституту ім. блаженного Миколая Чарнецького.

15 лютого 2002 року в архикатедральному соборі Святого Юра був висвячений на єпископа з титулярним престолом Акарассо в Ликії. Головним святителем став Блаженніший Любомир Гузар, а співсвятителями — владика Михаїл Гринчишин і владика Михаїл Колтун. Відразу був призначений на служіння Екзархом Донецько-Харківським. 12 травня 2002 року був введений на престол Донецько-Харківського екзархату.

Із 2014 року у зв’язку із створенням двох окремих екзархатів, є екзархом Донецьким УГКЦ.

Адреса: пров. Крицевий, 2/2 (або вул. Вербова, 11), Запоріжжя 69095, Україна

Ел. пошта: [email protected]