На межі голоду можуть опинитися 130 млн людей — ООН: УГКЦ вже відгукнулася на біду
До кінця 2020 року на межі голоду ризикують опинитися 130 мільйонів людей через несприятливу ситуацію з продовольством. Погіршила ситуацію пандемія коронавірусу. Про це заявив Генсек ООН Антоніу Гутерреш.
Він наголосив, що голод — «це неподобство у світі достатку», а також попередив, що проблема голоду збільшується.
«У ситуації, коли 130 млн осіб ризикують опинитися на межі виснаження до кінця 2020 року, Всесвітня продовольча програма продовжує грати життєво важливу роль як постачальник харчових продуктів і продовольства, а також надії», — написав Гутерреш.
Всесвітня продовольча програма — найбільша гуманітарна організація під егідою ООН, яка займається боротьбою з голодом і сприяє продовольчій безпеці.
Торік 135 мільйонів людей страждали від гострого голоду, що є найбільшою кількістю за останні роки. Більшість терпіли голод через війни та збройні конфлікти. Комітет зазначає, що торік програма допомогла приблизно 100 млн людей у 88 країнах, які страждали від голоду та нестачі продовольства.
Через пандемію коронавірусу зростає кількість людей, які постраждають від голоду, зокрема в Ємені, Демократичній Республіці Конго, Нігерії, Південному Судані, де також ведуться збройні конфлікти.
«Їжа є найкращою вакциною проти хаосу, поки ми не отримаємо медичну вакцину», — заявляли у Всесвітній продовольчій програмі.
Як РІСУ інформувала, Папа Франциск 15 листопада оголосив День бідного та заликав допомагати таким людям. Така акція триватиме впродовж наступних місяців.
В УГКЦ оголосили безстрокову акцію «Нагодуй бідного».
«Йдеться не про одноразову справу, а активізацію такого типу соціального служіння в наших парафіях загалом. Тобто збірки проводитимуться постійно і безстроково. Бо правдоподібно, питання харчування, забезпечення базових потреб наших людей буде одним із великих соціальних викликів цієї зими і наступної весни», — наголосив Глава УГКЦ Патріарх Святослав.
За його словами, до Дня бідного при кожній парафії формуватимуться банки харчів. Він додав, що багато парафій УГКЦ в Україні вже це роблять, у Західній Україні сформувався вже цілий рух.
«Просимо всіх принести до храму харчі, які можуть зберігатися. Крупи, макарони, олію, які можна було б зібрати і за потреби нагодувати голодного. Прагну, щоб ця акція стала конкретним способом, як ми засвідчимо нашу віру в непростих обставинах пандемії кінця 2020 року», — зазначив духовний лідер греко-католиків.
Така акція проходить у всіх храмах УГКЦ в Україні та за кордоном.
За матеріалами Релігійно-інформаційної служби УкраїниПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ