Митрополит Борис Ґудзяк відслужив Літургію для останніх випускників Академії Святого Василія

16 червня 2021

3 червня 2021 року архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк відслужив Літургію для випускників Академії Святого Василія у місті Дженкінтаун (штат Пенсильванія, США). Святкування було одночасно радісним і сумним. Адже після 90 років служіння школа закривається. Випускниці 2021 року — останні у цій приватній католицькій школі для дівчат.

Під час проповіді архиєпископ Філадельфійський зосередився на темі вдячності. «Слово „євхаристія“ означає вдячність. Ми служимо цю Літургію вдячності за вас, ваших батьків, вчителів та сестер-василіянок. На вашій життєвій дорозі зараз відбувається важливий поворот, ми молимось і дякуємо за те, що ви змогли вивчити тут, за дружбу, яка склалася між вами, і за спортивні змагання, у яких ви перемогли. Ми маємо Бога, який хоче бути з нами, Спасителя, який перебуває з нами у час бурі. Сестри пожертвували своїм життям, допомагаючи іншим, навчаючи учнів та даючи притулок сиротам», — промовив владика Борис Ґудзяк.

Архиєпископ дав випускникам спеціальне завдання. «Вдячність — це найблагородніший рефлекс вашого серця. Сьогодні, коли лягатимете спати, спробуйте подякувати за десять благодатей, які ви отримали за роки навчання в Академії Святого Василія», — сказав митрополит Борис. Архиєпископ подякував сестрам-василіянкам, студентам та батькам за підтримку. «Сьогодні ми дякуємо Богу за ваше життя, навчання і служіння».

Після закінчення Літургії відбулася церемонія нагородження, на якій було відзначено академічні досягнення, спортивні успіхи та визнання клубів/організацій.

У суботу, 5 червня 2021 року, відбувся церемоніал випуску на відкритому повітрі на території Академії. Останні офіційні слова були вимовлені сестрою Доротеєю Анною Бусовською, ЧСВВ, провінційною настоятелькою сестер Чину святого Василія Великого. Розуміючи смуток, який переплітався зі святковим духом, сестра Доротея Анна нагадала нам про перші дні приходу сестер в новий світ та про любов, яку вони вкладали в ріст та діяльність школи протягом усієї її історії. Студентки, які пройшли через двері Академії Святого Василія, вийшли і залишили свій слід у світі своїми сім’ями, кар’єрами та парафіяльним і громадським життям. Сестра Доротея Анна підкреслила випускницям, що їхні зв’язки та сестрицтво продовжуватимуть процвітати, незважаючи на закриття дверей Академії.

І ось, з останньою молитвою, яку виголосила президентка Студентської Ради Марія Абрагам, із дзвінким співом «Альма Матер», останній випуск Академії Святого Василія вийшов у світ.

Додамо, що у жовтні минулого року сестри-василіянки опублікували заяву про те, що Академія Святого Василія закриється наприкінці навчального року. За останні роки дефіцит школи склав приблизно від 350 000 до 425 000 доларів. Через кампанію зі збору коштів очікували залучити 3 мільйони доларів, але з причини пандемії це не вдалося. Замість 60 мінімально необхідних нових студентів, протягом цього року до школи вступила лише 41 нова учениця.

За матеріалами Філадельфійської архиєпархії УГКЦ