«Ми так прагнемо миру»: Різдвяне послання українських католицьких єпископів Канади

26 грудня 2023

«Святкуючи народження Ісуса цього Різдва, подякуймо Богові за дар миру. І давайте шанувати Князя миру, продовжуючи бути миротворцями у світі, починаючи з наших власних родин та серед наших друзів і сусідів», — йдеться у Різдвяному посланні ієрархів Української Католицької Церкви у Канаді.

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

українських католицьких єпископів Канади

Всечеснішим отцям,
преподобному монашеству,
братам та сестрам у Христі!

Христос Народився! Славімо Його!

«Слава на висотах Богу й на землі мир
людям його вподобання»

(Лк. 2, 14)

Дорогі сестри та брати,

Коли ми святкуємо свято Різдва Христового, ми робимо це з почуттям подиву в наших серцях. Історія народження Ісуса служить постійним нагадуванням про Божу любов до нас.

Щоб виявити безмежну Божу любов до нас, Бог з’являється серед нас в особі свого Сина Ісуса Христа. Бог з нами. Еммануїл. І цьому ми радіємо!

Цього року ми святкуємо Різдво посеред великої нестабільності та жорстокості у світі, — в Україні, на Близькому Сході та на Святій Землі — на батьківщині нашого Спасителя, в Афганістані, Центральноафриканській Республіці, Ефіопії, Лівії, Малі, Сомалі, Південному Судані, Сирії та інших місцях.

Мир. Ми так прагнемо миру.

Ісус, у час свого народження, приходить у світ як Князь миру, на сповнення пророцтва Ісаї: «Дитя бо народилося нам, Син даний нам; влада лежить на його плечах; і Він названий Порадником Чудним, Богом могутнім, Отцем вічності, Князем миру» (Іс. 9:6).

Ісус є Князем миру. Він приходить у світ як великий миротворець серед людства. У Нагірній проповіді Христос навчає блаженство: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Мт. 5, 9). Після смерті Ісус каже своїм учням: «Мир залишаю вам; мир мій даю вам» (Ів. 14, 27). На ту саму першу Пасху нам сказано у Святому Писанні: «Коли настав вечір того дня, першого дня тижня, і двері дому, де зібралися учні, були замкнені зі страху перед юдеями, прийшов Ісус і став серед них. і сказав їм: Мир вам!» (Ів. 20, 19).

Поряд з іншими визначними іменами, такими як Чудовий Порадник, Могутній Бог і Вічний Батько, Ісус отримав титул Князь миру, що вказує на одну з Його багатьох ролей — Той, Хто є провідником миру і дає його іншим.

Святкуючи народження Ісуса цього Різдва, подякуймо Богові за дар миру. І давайте шанувати Князя миру, продовжуючи бути миротворцями у світі, починаючи з наших власних родин та серед наших друзів і сусідів.

Розповідають про старого рабина, який якось запитав своїх учнів, як можна розпізнати час, коли закінчується ніч і починається день. Один студент запитав: «Чи це коли на великій відстані можна відрізнити собаку від вівці?» «Ні», — сказав рабин. Інший студент запитав: «Чи можна з великої відстані відрізнити фінікову пальму від фігового дерева?» «Ні», — сказав рабин. «Тоді, — запитали студенти, — коли це?» Рабин відповів: «Це коли ти дивишся в обличчя будь-якої людської істоти і бачиш там свого брата чи сестру. До тих пір ніч ще з нами.»

Ах, побачити брата чи сестру в усьому! Це заклик всьому людству!

Проте ми живемо у світі, який надто часто сповнений жахливих прикладів розриву спільнот: війни, голод і недоїдання, етнічні чистки, сегрегація, геноцид, нарковійни, жорсткіша імміграція, тощо.

Тим не менш, у світі є більш ніж достатньо їжі та роботи для всіх, якщо ми тільки могли б ділитися спільним багатством і визнаємо, що всі ми брати і сестри. Ми не самотні, ми пов’язані з іншими у всьому світі. Ми належимо до Божої родини, і любов до Бога об’єднує нас.

Цього Різдва ми згадуємо тих, хто бореться за мир у світі. Ми пам’ятаємо про радість, яку приносить мир, і молимося за мир і кращий світ, особливо в тих місцях, де сьогодні є війни, особливо в Україні. Ми молимося за день, коли ми справді зможемо називати одне одного братом і сестрою.

Святкуючи свято Різдва нашого Господа, нехай Христос справді благословить вас і вашу родину миром, любов’ю і радістю, сьогодні та в Новому році!

Христос Народився! Славімо Його!

† Лаврентій Гуцуляк, ЧСВВ,
архиєпископ і митрополит Вінніпезький