Кардинал Черні про людське братерство та цілісний людський розвиток
Виконуючий обов’язки Префекта Дикастерії служіння цілісному людському розвитку розповів в інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News, яким чином це відомство сприяє загальнолюдському братерству.
У п’ятницю, 4 лютого вдруге відзначатиметься Міжнародний день загальнолюдського братерства. Про це повідомляє українська редакція «VaticanNews».
У Документі про загальнолюдське братерство, підписання якого стало спонукою для проголошення цього дня, звучить заклик проти несправедливості, відсутності справедливого розподілу природних ресурсів, а також заклик до припинити конфлікти, руйнування навколишнього середовища, протистояти культурному та моральному занепадові. Ці питання є частиною місії Дикастерії служіння цілісному людському розвитку, яку тепер очолює кардинал Майкл Черні. В інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News він розповів про те, яке місце поняття братерства займає в діяльності цього відомства. За словами кардинала, вже саму назву дикастерії — «цілісний людський розвиток» — можна вважати синонімом вислову «людське братерство». «Це означає, що наша Дикастерія має справу з усіма цими суспільними, економічними й політичними чинниками, які можуть бути перешкодою чи допомогою для цілісного людського розвитку», — зазначив він, пояснюючи, що такий розвиток передбачає «створення умов для гідного життя», в якому є простір для надії.
Братерство стосовно мігрантів і біженців
Одна з тем Документа про загальнолюдське братерство — це піклування про мігрантів і біженців. Очільник Дикастерії служіння цілісному людському розвитку, один з відділів якої займається цими питаннями, зазначив, що переміщення людей завжди було одним з аспектів життя, і тепер, завдяки засобам суспільної комунікації, ми більше знаємо про ці переміщення, і також більше усвідомлюємо той факт, що кожен може робити свій внесок у те, щоб приймати тих, які прибувають. «На жаль, це явище, цю людську дійсність підірвала негативна риторика та ідеологія, — додав кардинал, — але, насправді, це нагода для того, щоб зростати як на особистому рівні, так і на рівні народу. Отже, людське братерство, яке втілюємо у стосунках з мігрантами, біженцями та жертвами торгівлі людьми, стає нагодою для того, аби відкрити свої серця, руки й життя для тих, хто цього потребує. Христос чітко сказав, що якщо ми чинитимемо це іншим, то це немов би Йому чинили».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ