Голова ПМВ відвідав українську громаду в місті Кашкайш і відслужив Літургію

12 червня 2021

Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус під час душпастирського візиту до Португалії відвідав українську громаду у місті Кашкайш. Єпископ очолив Літургію у храмі Матері Божої — Покровительки моряків. Йому співслужили місцевий парох о. Матей Дзюба, о. Ілля Фіголь, о. Микола Ярема, о. Роман Ільницький, о. Віталій Храбатин.

Голова ПМВ відвідав українську громаду в місті Кашкайш і відслужив Літургію

Голова ПМВ привітав присутніх з Днем Ангела-охоронця, національним святом Португалії.

«Церква і Святе Писання вчать нас, що Господь, творячи видимий світ, сотворив світ невидимий, і в цьому світі мають місце ангели. Саме слово „ангел“ грецького походження і означає „посланець“, „вісник“, той, хто є посередником між видимим світом і Господом, — зазначив владика Степан під час проповіді. — Ангели-охоронці в житті багатьох людей, зокрема праведників, відігравали важливу роль і були голосом Божої волі. Ангел з’явився Йосифу уві сні, Богородиці — у Таїнстві Благовіщення. Ангели подають нам знак, щоби ми відчували Божу присутність у нашому житті. Часто через них Господь хоче нам вказати Його волю, від чогось врятувати або вказати правильний шлях».

Єпископ підкреслив, що кожна людина у Таїнстві Хрещення отримує ангела-охоронця, Небесного заступника. «Нашими ангелами-охоронцями є наші батьки, наші рідні, ті, які нас люблять, які над нами чувають, які за нас моляться і хочуть для нас добра», — додав владика.

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ зауважив, що кожен з нас потребує анегла-охоронця і має молитися до нього. «Нехай цей ангел-охоронець, уособлення багатьох людей, їхньої доброти, любові, Божої волі, буде завжди поруч нас. А ми, відчуваючи Його присутність, ще і ще будемо дякувати Богові за Його велику любов, за те, що Він нас охороняє і за нас піклується. Нехай кожен з нас сьогодні пригадає тих людей, які стали ангелами-охоронцями на нашому життєвому шляху і за них також помолиться», — закликав присутніх владика Степан.

Після богослужіння Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус поспілкувався з місцевою спільнотою українців.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ