Екобюро УГКЦ провело семінар для вчителів християнської етики зі Львова
5 лютого 2020 року в Львівському обласному будинку вчителя відбувся семінар для вчителів християнської етики на тему «Основні категорії християнської екологічної етики у світлі енцикліки Папи Франциска „Laudato Si“».
Модератором і доповідачем екосемінару виступив проф. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології. У першій частині було презентовано першу в історії екологічну енцикліку Папи Франциска «Laudato Si: про турботу за наш спільний дім», в якій, згідно з методологією «дивись-аналізуй-дій», подане вчення Церкви щодо сучасних соціально-екологічних викликів, їх основних причин, а також ключових передумов та інструментів їх подолання.
У другій частині доповідач представив основні категорії християнської екологічної етики у світлі вчення «Laudato Si», серед яких поняття екологічного покликання «порати і доглядати» (Бут. 2, 15), інтегральної екології, відповідальності за створіння, екологічного гріха, екологічного навернення та головних екологічних чеснот. Спираючись на вчення Святого Письма, енцикліки «Laudato Si» та Катехизму УГКЦ «Христос — наша Пасха», професор Шеремета констатував, що «для християн — відповідальність за спільний створений Богом дім — є невід’ємною складовою віри та свідченням Христа, що виявляється у християнському ставленні до довкілля».
У третій частині очільник церковної екологічної інституції застановився на основних інструментах плекання відповідальності за створіння та стійкої християнської екологічної культури у служінні Бюро УГКЦ з питань екології, серед яких різноманітні екологічні ініціативи, всеукраїнські екологічні конкурси, чисельні видання на тему екологічної освіти, духовності та бережливого ставлення до Божого створіння — природи тощо.
Захід був організований Комісією у справах освіти та виховання спільно з Бюро УГКЦ з питань екології в рамках програми підвищення кваліфікації вчителів християнської етики.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ