Проповіді та промови
«Ніколи не забракне доброго ґрунту, який прийме зерно Слова і принесе щедрі плоди», — владика Тарас Сеньків
«Слово Боже має дивовижну силу, яка може подолати всі існуючі у нас, та «завдяки нам», перешкоди, і принести щедрі плоди на славу Божу та наше спасіння. Лиш дозвольмо йому закільчитися на родючому клаптику ґрунту свого життя». Із такими словами під час проповіді звернувся до вірних владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, у XXI неділю після Зіслання Святого Духа, 29 жовтня 2023 року.
34 роки тому УГКЦ вийшла з підпілля і вимагала легалізації від Кремля
34 роки тому, 29 жовтня 1989 року, після 43 років підпілля греко-католики повернули свій Преображенський храм у Львові. Вже через місяць із Москви повідомили про дозвіл реєструвати громади УГКЦ. Із 1946-го до 1989 року УГКЦ перебувала у підпіллі. Духовенство і миряни пережили важкі періоди в радянський час. 30 років тому церква вийшла з підпілля і розпочався процес її відродження. Як вплинуло підпілля на розвиток УГКЦ і який важливий урок із минулого винесла?
Митрополит Ігор Возьняк: «Борімося за вічне щастя з Богом і не жаліймо своїх сил»
«Просімо Святого Духа, щоб осяяв наш ум для правильного розуміння мети життя. Наше життя поволі прямує до логічного кінця. Нам з вами та тим, кого бракує, залишився різний період років до кінця життя на землі. Знаємо, що ніхто із нас не буде вічно на землі». Над цими словами під час проповіді запропонував застановитися своїх слухачів владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, у XXI неділю після Зіслання Святого Духа, 29 жовтня 2023 року.
Отець Йона Максім: студит — ігумен Унівської лаври — глава Греко-Католицької Церкви Словаччини
26 жовтня з Ватикану надійшла несподівана звістка про те, що Папа Франциск іменував ігумена Свято-Успенської унівської лаври високопреподобного о. Йону Йозефа Максіма архиєпископом і митрополитом Пряшівським Греко-Католицької Церкви Словаччини. Осідок очільника Греко-Католицької Церкви Словаччини був вакантним від квітня 2022 року, після зречення тодішнього митрополита Яна Баб’яка.
Заклики Папи Франциска до молитви і посту перед обличчям світу в стані війни
День молитви, посту й покути, який Папа проголосив 27 жовтня, щоби випрошувати дар миру для Святої Землі, України та всіх тих частин світу, що поранені війною, не є першою такою ініціативою цього понтифікату. Запрошуємо разом з нами пригадати ці обставини, коли він закликав до духовної мобілізації католиків, і не тільки, щоб випрошувати утвердження миру й братерства перед обличчям загрозливих сценаріїв на просторах світу.
«Відвага визнати, що ми грішники, відкриває нас для Ісусового милосердя та прощення», — владика Тарас Сеньків
23 жовтня 2023 року, у день літургійного спомину святого апостола Якова, брата Господнього, Стрийська єпархія відзначає День небесного покровителя. Під час Божественної Літургії владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, звернувся до вірних із словом проповіді, у якому наголосив на важливості визнання своїх гріхів перед Богом задля отримання прощення.
«Для віруючої людини смерть не є безглуздим, безповоротним кінцем, але новим початком», — владика Тарас Сеньків
«Cмерть не є стіною, об яку безповоротно розбивається життя. Віра у життя після смерті твердить, що взагалі неможливо осмислено тлумачити сенс земного життя, не враховуючи водночас цей вимір. У будь-якому випадку смерть не має місця у тому, чого люди очікують від життя. Рішення лежить у житті, у житті після смерті, у спасінні». Про це — у проповіді владики Тараса Сеньківа, єпарха Стрийського, в 20-ту Неділю після Зіслання Святого Духа, 22 жовтня 2023 року, виголошеній в часі Архиєрейської Божественної Літургії в храмі Покрови Пресвятої Богородиці с. Загурщина біля Жидачева.
Владика Ярослав Приріз: з’єднавшись через наше хрещення з Воскреслим Господом нашим Ісусом Христом, ми вже отримали нове, вічне життя
«Сьогоднішня євангельська благовість розповідає нам про подію, яку ми святкуємо кожної неділі — про воскресіння як перемогу Життя над смертю. Вона є прообразом нашої майбутньої радості. Вона нагадує нам, що, з’єднавшись через наше хрещення з Воскреслим Господом нашим Ісусом Христом, ми вже отримали нове, вічне життя. І хоч кожен з нас ще повинен перейти через вузькі ворота фізичної смерті, проте вона вже не має над нами остаточної влади». Про це мовив владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, під час проповіді у 20-ту неділю після Зіслання Святого Духа, 22 жовтня 2023 року.
«Чути серцем»: проповідь Блаженнішого Святослава у 21-шу неділю після Зіслання Святого Духа та з нагоди 25-річчя української громади в Неаполі
«Нині ми чуємо, як завжди в особливі моменти спілкування Бога зі своїм народом, слово Христового Євангелія. Чуємо дуже глибокі, цікаві слова, які нам треба впустити, мабуть, до самих закутків нашого серця. Сьогоднішнє євангельське читання закінчується дивним висловом: «Чувши слово серцем щирим, добрим, його держать і дають плід у терпінні». Як можна чути серцем?» Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час святкування 25-ліття парафіяльної спільноти у Неаполі (Італія).
Митрополит Ігор Возьняк: «Любімо Бога, бо він не вміє не любити нас!»
У 20-ту неділю після Зіслання Святого Духа, 22 жовтня 2023 року, архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк очолив Божественну Літургію у с. Струтин, Золочівського району. Під час Літургії єпископ звернувся до молільників із словом проповіді, у якій наголосив на безмежній любові Бога, який постійно на нас чекає та готовий прийняти.
Місяцеслов Української Греко-Католицької Церкви
Місяцеслов — це перелік нерухомих свят і днів пам’яті святих та блаженних, яких вшановують в Українській Греко-Католицькій Церкві впродовж літургійного (церковного) року, що розпочинається 1 вересня. Синодальні отці довший час працювали над оновленням Місяцеслова УГКЦ. Їхню працю затвердив Синод Єпископів УГКЦ, який проходив у Римі 3–13 вересня 2023 року. Відтак 16 жовтня Блаженніший Святослав його проголосив, постановивши, що він набуде чинності за два місяці від дня опублікування на офіційному сайті УГКЦ (ugcc.ua), тобто 17 грудня 2023 року.
«Для кожного, хто вважає нас ворогами чи ненавидить, найбільшою перемогою буде зробити нас подібними до себе», — владика Тарас Сеньків
«Для ворога найстрашнішим є те, що хтось, все ж таки, попри всю його злу волю, має силу його любити. І ця любов є найбільшим скарбом та творчою силою, яку людина може віднайти у своєму серці та християнській вірі. Господь кличе нас стати апостолами його любові, творити добро безкорисливо, не очікуючи тут чогось навзаєм, щоб життєва сила Божої любові діяла через нас у світі. А остаточною нагородою за це буде сам Бог». Про це — у проповіді владики Тараса Сеньківа, єпарха Стрийського, в 19-ту Неділю після Зісланні Святого Духа, виголошеній в часі Архиєрейської Божественної Літургії у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию 15 жовтня 2023 року.