Проповіді та промови
Проповідь Блаженнішого Святослава у 25-ту неділю після Зіслання Святого Духа
У 25-ту неділю після Зіслання Святого Духа на Літургії читається євангельський уривок про милосердного самарянина (Лк. 10, 25–37). Нижче пропонуємо текстову версію проповіді Блаженнішого Святослава, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви.
«Те, що було в самарянинові особливим, наш Господь описав одним коротким словом — «змилосердився» — владика Богдан Дзюрах
«А в якому напрямку крокую я? Якою є моя релігійність? Вона найкраще пізнається не за тим, скільки я поклонів вдарив в церкві чи наскільки докладно виконав той чи інший обрядовий припис. Єдиним критерієм, за яким оцінюється якість нашої віри, моєї віри, є моє відношення до моїх ближніх». Саме про це сьогодні роздумував владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, основуючись на притчі про Милосердного самарянина.
Блаженніший Святослав: Де можна зустріти Бога? (про те, що Церква — це не лише стіни храму)
У 29-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ запропонував подивитися на Христову Церкву як на спільноту віруючих людей, серед яких можна зустріти Бога. Нижче пропонуємо текстову версію катехизи.
Греко-Католицька Церква серед перших зреагувала на Голодомор 1932–1933 років
Завдяки митрополитові Андрею Шептицькому і єпископам Української Греко-Католицької Церкви світова громада дізнавалась правду про голод у Великій Україні у 1933 році. Духовенство УГКЦ не лише інформувало світ, спонукало україномовну пресу Галичини і католицьку на Заході писати про те, що мільйони українців голодують і вмирають від голоду, але й стараннями митрополита Андрея для голодуючих збирали гроші і продукти. Якою була реакція і роль УГКЦ у порятунку українців Великої України? Які документи свідчать про цю допомогу і підтримку УГКЦ?
Суть і перспективи спадщини митрополита Шептицького, — Ліліана Гентош під час «Бієнале Шептицький»
На початку вересня Центр Шептицького Українського католицького університету розпочав масштабний проект «Бієнале Шептицький/Sheptytsky Biennale» за підтримки Українського культурного фонду. Його мета — модернізувати постать митрополита Андрея Шептицького та привернути увагу креативних середовищ до його ідей. Однією із доповідачок на цьому Форумі стала багатолітня дослідниця спадщини митрополита Ліліана Гентош.
Сьогодні владика Борис Ґудзяк відзначає 60-ліття. Цитати владики про вміння слухати, любити і сміятися
24 листопада 1960 року у м. Сиракузах (штат Нью-Йорк, США) народився майбутній митрополит УГКЦ владика Борис Ґудзяк. З цієї нагоди пропонуємо Вашій увазі кілька цитат митрополита про те, чому українцям важливо навчитися слухати ближніх, який потенціал перед нами відкриває почуття любові та чому потрібно сміятися.
Той, хто запрошує йти на глибину: владиці Борисові Ґудзяку — 60!
24 листопада владиці Борисові Ґудзяку — митрополитові Філадельфійському УГКЦ, , в недавньому минулому єпископу Паризькому, ректорові УКУ, а також історикові, богослову, громадському діячеві, баскетболістові та відомому любителеві морозива виповнюється 60 років.
Проповідь Блаженнішого Святослава у 24-ту неділю по Зісланні Святого Духа
Доступ до зцілення, доступ до священнослужителя, доступ до Святих Таїнств у Церкві є якраз тим моментом, коли Христос торкається, тому має бути відкритим в умовах карантину для віруючої людини так, як держава забезпечує можливість відчинених аптек. На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у проповіді цієї неділі.
«Для Covid-19 не важливо, що я — єпископ». Десять думок єпископа Володимира Ющака, який перехворів коронавірусом
Для Covid-19 не було важливим те, що я — єпископ, що маю плани, що не дійшов ще віку емеритури, що маю ще чимало справ. Нічні безсоння я, між іншим, пробував використовувати для збирання в один список незавершених справ для свого наступника. Такими думками, а також вражаючим досвідом смирення і витривалості у хворобі поділився владика Володимир Ющак, єпископ Вроцлавсько-Гданський, у своєму зверненні до вірних.
Пам’яті владики Михаїла Сабриги. «Він жив і трудився немарно»
22 листопада першому єпископу Тернопільської єпархії УГКЦ, мужу віри, фундатору і будівничому відродженої Церкви блаженної пам’яті владиці Михаїлу Сабризі виповнилося б 80 років.
Блаженніший Святослав: Що таке Боже об’явлення і як саме Бог відкриває себе людині?
У 28-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ пояснив, що таке Боже об’явлення і якими саме шляхами Господь Бог стукає до серця людини. Нижче пропонуємо текстову версію катехизи.
«Блаженна Йосафата ніколи не залишалася осторонь людської біди і вміла бачити у потребуючих самого Ісуса Христа», – сестри служебниці
20 листопада в Українській Греко-Католицькій Церкві вшановується пам’ять блаженної Йосафати Гордашевської, засновниці Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії.