Проповіді та промови
Козацька кров у жилах і незламна вірність власним ідеалам, або штрихи до образу бл. Василя Величковського
Декілька днів тому у нас була нагода пригадати історичний приїзд до Львова та України Папи Івана Павла ІІ. Ця подія назавжди залишилась у серцях усіх її учасників. Між усім іншим, саме тоді, в часі богослужінь на іподромі, папа беатифікував багатьох місцевих релігійних діячів, які гідно та жертовно провели своє життя. Серед таких був і отець-редемпторист, єпископ УГКЦ Василь Величковський. Саме 30 червня 1973 року останній відійшов у кращий світ. Відтак маємо нагоду пригадати основні біографічні відомості про цього релігійного діяча, а також подумати про причини, що стали підставою для його беатифікації.
«Без Євхаристійного хліба не маємо життя», — владика Гліб Лончина
У день празника Пресвятого Тіла і Крови Господа і Спаса нашого Ісуса Христа владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира, роздумує над питанням: хто є гідний причащатися?
Спосіб молитви: як це — молитися безперестанку? Блаженніший Святослав у #доступно_про_важливе
У сьомому випуску проєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ розпочав серію роздумів про спосіб молитви. Завершивши цикл катехиз про те, про що потрібно розмовляти з Богом у молитві, тепер Блаженніший пояснює, як потрібно молитися.
Звернення Блаженнішого Святослава до вірних УГКЦ і людей доброї волі в Україні та в усьому світі з приводу паводків у Західній Україні
Дорогі в Христі брати і сестри! Постраждалі від стихії потребують нашої молитви та співчуття. Щиро прохаю цієї неділі під час Божественної Літургії усильно молитися за всіх, хто постраждав від паводка та за рятувальників, які ліквідовують його наслідки. Нехай Господь, який є з нами завжди, у радостях та небезпеках нашого життя, допоможе нам з гідністю синів Божих пройти це випробовування.
Владика Петро Стасюк: У пошуках лідерів
Останнім часом Церква зазнала багато ударів, які змусили нас задуматися про те, як вона виглядатиме у найближчому і далекому майбутньому.
Українка. Християнка: Блаженніший Святослав та Оксана Забужко над текстами Лесі Українки
Оксана Забужко і Блаженніший Святослав утворили найнезвичніший дует українського літературознавства. На тижні відома українська письменниця і Глава Української Греко-Католицької Церкви презентували книгу «Апокриф». Видання зосереджене на християнських мотивах у творчості Лесі Українки.
Митрополит Андрей Шептицький: про українську церкву і монастир студитів у Вифлеємі
Цього року виповнюється 155 років від дня народження митрополита Андрея Шептицького. На перший погляд такий ювілей дозволяє належним чином дослідити та оцінити роль цієї величної постаті в історії Української Греко-Католицької Церкви й Українського народу. Та з огляду на нелегкі історичні обставини минулого століття, а також і через наші недбалість та лінивство, ми як суспільство щойно починаємо відкривати для себе митрополита Андрея, якого ще за життя сучасники назвали Мойсеєм українського народу. Так кожний ювілей митрополита є гарною нагодою, щоб більше його пізнати та зрозуміти.
Владика Діонісій Ляхович про сучасну кризу покликань у Церкві
Проповідучи 21 червня 2020 року, у Другу неділю після Зіслання Святого Духа, владика Діонісій Ляхович роздумує над причинами сучасної кризи покликань у Церкві. До цих роздумів владика запрошує і нас з Вами, адже криза покликань до священства та до богопосвяченого життя, за його словами, розпочинається із кризи покликань до справді християнського життя.
«Мета Євхаристії — це не тільки перетворити хліб та вино, а перемінити тебе і мене у Христа», — владика Діонісій Ляхович
З євхаристійного способу життя у небі живиться Церква, яка покликана до сопричастя у любові, а любов чинить те, що Церква є одна, свята, соборна… Отже, три найбільші таїнства: Пресвята Трійця, Євхаристія та Церква — це одне і те саме таїнство — таїнство спасіння, таїнство Любові. Царство, яке вже є між нами, але ще треба просити, щоб воно прийшло, щоб сопричастя любові втілювалося і вдосконалювалося у житті християн.
«Молитва прослави: молитися, як ангели». Блаженніший Святослав у #доступно_про_важливе
У шостому випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ розважав над молитвою прослави, яка, згідно із його словами, є вінцем особистої молитви.
Чи правильно ми розуміємо, що значить бути святим? Відповідає владика Гліб Лончина
14 червня 2020 року, у першу Неділю після Зіслання Святого Духа — Неділю Всіх святих, владика Гліб Лончина пропонує задуматися над питанням: «А чи ми правильно розуміємо сьогодні, що значить бути святим?»
Владика Богдан Дзюрах: В особах святих ми розпізнаємо прикмети і присутність нового світу, який заповідав Христос
Скажімо собі ясно: доки ми не навчимося любити наших недоброзичливців, наших ворогів, доки не навчимося бажати їм добра, благословляти їх, молитися за них, доти ми не станемо християнами, а будемо надалі поганами, які, щонайбільше, носять хрестики на грудях; будемо християнами лише за назвою, а не за природою, бо природа нашого Бога — це любов, а там, де нема Божої всеохоплюючої любові, там надалі залишається поганство, укрите за причепуреним косметикою фасадом поверхового зовнішнього християнства, яке насправді не буде жодним християнством, а лише його далекою карикатурою.