Проповіді та промови
Владика Богдан Дзюрах про Блаженнішого Любомира: «Два роки без нього, а радше — з ним у вічності»
Сьогодні другі роковини відходу до вічності Блаженнішого Любомира. Ми знов збираємося на молитві, щоб відчути на собі його погляд, його близькість, його присутність тут між нами. Здається, недоречно говорити, що ми прожили два роки без нього. Слід радше говорити про два роки з ним у вічності. Адже він як під час свого життя, так і після свого відходу до вічності, підносить кожного, хто про нього згадує, хто до нього молиться, хто про нього думає, від сірої буденщини і суєти до вищої дійсності, де Божа правда і Божа доброта повертають людині її первісний образ, усвідомлюючи кожному його Богом дану свободу і гідність. Саме так, як він це робив і за свого життя.
Думки Блаженнішого Любомира на щодень
Два роки тому, 31 травня 2017 року, відійшов до Господа Блаженніший Любомир Гузар, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, моральний авторитет нації та духовний провідник українського народу. Пригадаємо кілька його знакових фраз з промов, звернень та інтерв’ю, якими нам вартувало б керуватися кожного дня.
«Не йдеться лише про мігрантів». Послання на Всесвітній день мігрантів і біженців
Перейматися мігрантами означає перейматися нами всіма. Про це нагадує Святіший Отець в оприлюдненому 27 травня 2019 року Посланні з нагоди Всесвітнього дня мігрантів і біженців.
Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ з нагоди Року сім’ї в Україні
З великою тривогою констатуємо, що Україна посідає одне з перших місць у Європі за кількістю розлучень. Розходяться близько 60 відсотків пар, які обіцяли одне одному любов і вірність, мріяли про щасливе життя. Більша частина цієї статистики припадає на молоді подружжя, які прожили в шлюбі від трьох місяців до трьох років. Найчастіше як причини розлучення вказують морально-психологічні проблеми в порозумінні, алкоголізм та інші залежності. Виникає запитання: чому так стається, що попри бажання щастя, перемагає егоїзм і роз’єднання?
Владика Богдан Дзюрах: «Взяти Богородицю до себе»
То ж, прийняти Богородицю до себе — це заклик до покаяння і навернення, запрошення ходити стежками Божої волі, заповіт любити Бога усім серцем, а ближнього любити так, як полюбив нас сам Ісус Христос. У цьому вся програма і вся повнота нашого християнського покликання і життя.
Брати Шептицькі і єврейський народ. Фрагмент біографії бл. свщмч. Климентія в період Голокосту. Частина ІІ
Після зайняття Львова німецькими військами в кінці червня 1941 року було виявлено, що більшовики у в’язницях Галичини знищили всіх арештантів. Більшість із них були українцями і належали до категорії політичних в’язнів. Це спричинило шквал емоцій у суспільстві, які переросли у єврейські погроми. Німецькі війська з допомогою української поліції зганяли євреїв до в’язниць, змушуючи виносити тіла замордованих ув’язнених.
Брати Шептицькі і єврейський народ. Фрагмент біографії бл. свщмч. Климентія в період Голокосту. Частина І
Певні факти з життя о. Климентія Шептицького періоду Другої світової війни складно хронологізувати. І на те є об’єктивні причини: не завжди задокументовувалися дати важливих подій чи участь у них о. Климентія Шептицького.
«Биківня — наш біль і заклик до пам’яті», — роздуми владики Богдана Дзюраха над Биківнянськими могилами
Ця гробова тиша для мене говорить більше щось про нас самих, нині живучих їхніх нащадків. Ця тиша свідчить про смертоносну амнезію наших власних сумлінь. Смертоносну для нас самих і для тих, хто прийде після нас, бо ж відомо, що народ, який забуває про трагічні факти і помилки свого минулого, майже неминуче приречений зазнавати і повторювати їх на власній долі знову й знову…
Звернення комісії душпастирства охорони здоров’я на День хворого у Неділю розслабленого 19 травня 2019 року
16 січня 2006 року було прийнято Постанову Позачергового Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ, де визначено, що в Україні День Хворого буде відзначатися щороку у Неділю Розслабленого. Запровадження відзначення Дня хворого — це важлива подія та ефективний спосіб наблизити церковну та світську громади до проблем, пов’язаних із здоров’ям та людськими стражданнями.
Владика Борис Ґудзяк: По той бік є життя
«Мости замість стін» — спільний проект Українського ПЕН та Нового Времени, у рамках якого провідні українські інтелектуали — письменники, філософи, журналісти та науковці — розмірковують про те, що об’єднує українців. Всі тексти шукайте за тегом # мости замість стін
Вітання владики Василія Івасюка зі Святом матері
У третю неділю після Пасхи наша Церква вшановує жінок-мироносиць і символічно, що разом з цим святом співпала дата Свята матері. Дочки українські, дивлячись на долю Сина Божого, Його терпіння, смерть і воскресіння, бачать долю наших синів і чоловіків на війні, вдів і сиріт. У цих складних умовах ви й надалі продовжуєте дбати про дітей і виховувати їх прощати ворогів, любити свій рідний народ і Церкву Христову.
Слово владики Василія Івасюка до Дня пам’яті та примирення
«Хай воскресне Бог, і розбіжаться вороги його». У такій ситуації розбігтися ворогам допоможе лише посилена молитва, благання про Божу милість і Божу благодать. Оскільки мир і примирення є даром Божим, тому УГКЦ закликає до посиленої молитви за мир і примирення в Європі. І тому кожного дня о 21.00 запрошую всіх, де б ви не були до короткої, але щирої молитви за майбутнє ваших дітей та України.