Вітання владики Василія Івасюка зі Святом матері

12 травня 2019

У третю неділю після Пасхи наша Церква вшановує жінок-мироносиць і символічно, що разом з цим святом співпала дата Свята матері. Дочки українські, дивлячись на долю Сина Божого, Його терпіння, смерть і воскресіння, бачать долю наших синів і чоловіків на війні, вдів і сиріт. У цих складних умовах ви й надалі продовжуєте дбати про дітей і виховувати їх прощати ворогів, любити свій рідний народ і Церкву Христову.

Вітання владики Василія Івасюка зі Святом матері

Жінки-матері — це берегині віри і домашнього спокою. Світлий День матері є виявом глибокої шани до жінки. Зі святими словами «рідна ненька» пов’язуємо найдорожчий у світі образ — ікону мами.

У третю неділю після Пасхи наша Церква вшановує жінок-мироносиць і символічно, що разом з цим святом співпала дата Свята матері. Дочки українські, дивлячись на долю Сина Божого, Його терпіння, смерть і воскресіння, бачать долю наших синів і чоловіків на війні, вдів і сиріт. У цих складних умовах ви й надалі продовжуєте дбати про дітей і виховувати їх прощати ворогів, любити свій рідний народ і Церкву Христову.

Мамине серце сповнене теплом, любов’ю, терпінням і самопожертвою. До неї приходимо у важкі хвилини. І ніхто не дасть такої мудрої поради, як вона. Мати маму — це значить мати постійно накриття від холоду, парасолю від дощу, хліб для голодного, воду для спраглого.

Жінка-мати продовжує людський рід, на ній тримається сім’я, держава, світ і без неї не може бути майбутнього. Мати не лише народжує й виховує дітей, вона творить історію. Її мудрість, поміркованість, виваженість допоможуть Україні знайти свій шлях, який приведе до кращого майбутнього.

З високим поняттям «мати» невіддільно пов’язане й поняття «родина». Мати, як берегиня сімейного гнізда, робить усе для його щастя, добробуту, благополуччя, а значить, зміцнює й державу. Нам усім слід пам’ятати про те, що найвищий закон Всесвіту — любов до жінки.

Нехай ваші ніжні серця, дорогі Матері, зігрівають своїм невгасимим вогнем наші оселі й Україну. Земний уклін вам, щастя й любові!

Благословення Господнє на вас!

† Василь Івасюк,
єпарх Коломийський