Проповіді та промови
Свята Софія Київська — катедральний собор Унійної Церкви у 1596–1633 роках
Престольні храми київських митрополитів у доберестейський період.
Сторінками нашої історії. Софія Київська
Храм Святої Софії вперше став катедрою київських унійних митрополитів у першій половині XV ст. Після проголошення на Флорентійському соборі 1439 р. єдності Західної та Східної Церков митрополит Ісидор, активний учасник собору, наприкінці 1440 — на початку 1441 р. відвідав своє первопрестольне місто — Київ, де його урочисто вітав київський князь Олександр (Олелько) Володимирович з роду Ґедиміновичів.
Владика Петро Стасюк: Чи Ви нещодавно бачили блудного сина?
Ми всі знаємо історію про блудного сина (Лука 15: 11–24) з Біблії. Це насправді притча, про яку сам Ісус нам розказав. Як завжди, притчі Ісуса відображають те, що сталося в реальності, навіть у сучасній реальності, — пише владика Петро Стасюк у газеті «Церква і Життя».
Звернення з нагоди Дня особливої уваги УГКЦ до в’язничного служіння
Владика Михаїл Колтун, керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви, звернувся до духовенства, монашества і вірних з нагоди Дня особливої уваги УГКЦ до в’язничного служіння.
Слово владики Богдана Дзюраха з нагоди молитви за мир зі спільнотою св. Егідія
Існує одинока дорога — це наше серце. Зовнішній мир, мир у спільнотах чи родинах, в народі, між народами, у світі приходить із неба через людське серце, через моє серце. Саме тому будь-які мирні переговори будуть мати успіх тільки тоді, коли в серцях людей, які хочуть називати себе миротворцями, пануватиме справжній Божий мир.
Відкриття невідомих сторінок із життєпису священномученика Климентія Шептицького
Нещодавно відбулося перше зібрання робочої групи з нагоди святкування 150-літнього ювілею від Дня народження Блаженного Климентія Шептицького, що цьогоріч відбуватиметься на державному і церковному рівнях. Керівник постуляційного Центру монастирів студійського уставу, ієрмонах Юстин Бойко, який займається координацією цього святкування, розповів про те, на чому акцентуватимуть увагу під час урочистостей на різних рівнях. А також коротко окреслив головні етапи життя отця Климентія Шептицького, які хочуть висвітлити передовсім.
Слово владики Василія Івасюка в день 5-ї річниці пам’яті Героїв Небесної Сотні
Нині дякуємо всім героям, волонтерам, доброчинцям і людям, котрі вірили та просили Бога про перемогу по всіх наших храмах і родинах.
Проповідь владики Богдана Дзюраха на свято Стрітення Господнього
Справді, від кожного з нас залежить доля мільйонів! І Бог саме так діє у світі: Він зустрічається зі своїм народом, але не як з безликою масою, а дуже особисто, через зустріч з конкретною людиною. Він приходить до свого народу і до людства через Пречисту Діву Марію, через св. Йосифа, через праведного Симеона і пророчицю Анну.
Слово владики Василя Івасюка у тридцяту річницю виводу військ з Афганістану
Війни не можуть бути чистими, бо вони несуть смерть, інвалідність, одягають у смуток тисячі сердець, сповнені материнським довічним смутком і болем. Війна має свій відлік з холодними очима і безжалісною арифметикою.
«Тут я бачу Бога» — священик Еміліан Ковч, який був в ОУН і рятував євреїв, про концтабір Майданек
2019 року Українська Греко-Католицька Церква на загальноцерковному рівні відзначає ювілеї трьох визначних постатей — Омеляна Ковча, Климентія Шептицького та Йосафати Гордашевської. Таке рішення прийняли учасники Синоду Єпископів УГКЦ, що проходив впродовж 2–11 вересня 2018 року у м. Львів-Брюховичі. Саме цього року припадає 135-річчя з дня народження блаженного священномученика Омеляна Ковча, 75-ті роковини його мученицької смерті в нацистському концтаборі «Майданек» та 10-та річниця проголошення покровителем душпастирів УГКЦ.
Проповідь митрополита Львівського Ігоря Возьняка на Неділю Закхея
Ось багаті особи, які не легковажили біднішими, лиш цінили їх та практично опікувалися ними. Посідання багатства та високий стан у суспільстві, тоді виражається духовною гармонією, коли серце людини прикрашене милосердям та співчуттям до ближніх.
Послання Папи Франциска з нагоди XXVІI Всесвітнього Дня Хворого
Щороку, 11 лютого Католицька Церква відзначає Всесвітній День хворого, напередодні якого Святіший Отець видає своє послання. Безкорисливе дарування є головною темою цьогорічного послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня хворого. Зразком такого дарування є свята Тереза з Калькутти та численні волонтери, що гуманізують лікувальний процес.