Слово владики Василія Івасюка в день 5-ї річниці пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2019

Слово владики Василія Івасюка в день 5-ї річниці пам’яті Героїв Небесної Сотні
«Пливе кача по Тисині,
Мамко ж моя, не лай мені»

Вступ. «Небесною Сотнею» називаємо всіх загиблих на Майдані, які безпосередньо брали участь в Революції Гідності у грудні 2013 по лютий 2014 років.

І). «Пливе кача по Тисині». Дорогий український народе! Проходить п’ята річниця відтоді, як вперше прозвучала ця лемківська пісня під час драматичних подій на Майдані в час Революції Гідності. Нині дякуємо всім героям, волонтерам, доброчинцям і людям, котрі вірили та просили Бога про перемогу по всіх наших храмах і родинах. Згадайте кількох духовних осіб, що молилися між двома воюючими сторонами і тоді наступило перемир’я на Майдані.

Тієї історичної миті у грудні 2013 по лютий 2014 років, Україна зустрілася також з байдужістю, нерішучістю, лицемірством багатьох впливових політиків і злими намірами агресивного сусіда. Натомість народи інших держав підтримали українців у найважчу хвилину та допомогли перемогти у нерівній боротьбі за Європейський вибір. Вбиті герої вже не побачать власними очима Європейського вибору, а деякі живі не зможуть подати руки Європі, бо в них замість рук будуть протези.

ІІ). «Бережи свої межі, демократична Європо». Президент Європейської Ради Дональд Туск, за національністю поляк, дня 19 лютого виступив перед депутатами Верховної Ради України. Він засвідчив особистим прикладом, як треба всім навчитися говорити українською мовою, дав декілька цінних порад і процитувавши вірша Галини Крук «Усі ми, Європо, так глибоко стурбовані», показав себе справжнім другом нашого народу.

Українці п’ять років тому, продемонстрували всьому світові уроки мужності і відваги, ставши в обороні гідності особи. Люди наповнилися сміливістю і євангельським ключем, а саме: добром перемогли зло. Наш народ, змінивши світ, багатьом приниженим, поневоленим і слабким людям повернув найбільший дар — надію на перемогу.

Боротьба за незалежність і цілісність України зробила нас героїчними і практичними людьми. Президент Європейської Ради сказав: «Тільки той, хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем. Хто готовий продавати Україну — продає майбутнє Європи». Папа Іван Павло ІІ сказав світові: «Немає справедливої Європи без незалежної Польщі». Дональд Туск перефразував слова Папи і сказав світові так: «Немає справедливої Європи без незалежної України. Немає безпечної Європи без безпечної України».

Висновки. «Мамко ж моя, не лай мені». П’ять років тому, молоді українці склали важливий іспит і деякі з них сплатили найвищу ціну своїм життям та увійшли до пантеону українських святих. Нинішня молодь готова взяти відповідальність на себе за об’єднану, незалежну, соборну Україну, майбутнє її народу та Європейський вибір.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи молодим українцям розсудливо продовжити справу героїв Майдану.

Господи, героям Небесної сотні нехай буде вічна слава і вічна пам’ять! «Слава Україні!». «Героям Слава!».

Благословення Господнє на Вас!

† Василь Івасюк,
Правлячий Архиєрей Коломийської єпархії