«Зціляти людину і вести її за руку на свободу — шляхетна мета, до якої будемо йти разом», — Глава УГКЦ до керівників в’язниць

28 травня 2021

Такі місця, як Зарваниця, допомагають зрозуміти, що пенітенціарна служба не є службою виконання покарань, але простором, завданням якого є допомогти людині зцілитися, спокутувати свою провину і одного дня знайти шлях до свободи. Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ у своєму слові до керівників пенітенціарної закладів, які разом з в’язничними капеланами 27 травня 2021 року брали участь у прощі до Зарваниці.

Глава УГКЦ привітав усіх учасників Всеукраїнської прощі керівників установ виконання покарань та керівництва Державної кримінально-виконавчої служби в Марійському духовному центрі «Зарваниця», де 26–27 травня проходив Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства. У Синоді, крім Предстоятеля УГКЦ, взяли участь понад 20 архиєреїв з усієї України.

«За дивним Божим задумом, збір наших єпископів співпав із прощею усіх керівників пенітенціарних закладів України. Чи це співпадіння? Не думаю. В людей є випадковість, а в Господа Бога — провидіння», — зазначив Блаженніший Святослав.

У своєму слові до керівників пенітенціарних закладів Глава УГКЦ наголосив на тому, що слова «пенітенціарна система» вказують не так на покарання, як на покуту, а такі місця, як Зарваниця — місце зцілення, надають нового сенсу всім тим, хто причетний до пенітенціарної служби.

«Хочу вас запевнити, що наші священнослужителі, отці-капелани вашої служби як з нашої Церкви, так і з інших Церков, завжди готові бути поруч — поруч з вами і з особами, які вчинили злочини і відбувають покарання в закладах вашої системи. Ми хочемо, щоб вони пережили цей час, як час спокутування провин і віднаходження дороги до свободи. Будьте певні, що наші священники зроблять все для того, щоб ця висока мета — спасти людину, врятувати її від зла спільними зусиллями — могла бути осягнена. Бо каже Господь: „Я не хочу смерті грішника, але щоб він навернувся і жив“», — наголосив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав розповів працівникам пенітенціарної системи, що розуміє важкість їхнього завдання і служби. «Ми хочемо сьогодні стати поруч з вами, підкласти своє плече, разом з вами працювати, за вас і з вами молитися для того, щоби спільними зусиллями наблизити такий день, коли підрозділи, заклади пенітенціарної служби залишаться порожніми, коли не буде жодного покараного в’язня», — сказав він.

«Це непросте завдання, однак будьте певні, що з боку нашої Церкви ми докладемо всіх зусиль, щоб разом іти до цієї дуже високої, шляхетної мети — зціляти людину і вести її за руку на свободу», — додав Глава УГКЦ.

Предстоятель подякував організаторам паломництва, що, незважаючи на пандемію, воно таки відбулося. Він подякував і за те, що капелани знову мають відкриті двері до закладів позбавлення волі. «Я знаю, як було непросто це зробити, — сказав Блаженніший Святослав і додав: — Але думаю, що ці відкриті двері означають відкрите серце, відкрите небо, а також відкриту дорогу — до Бога, до добра, до зцілення ран, до свободи».

«Нехай Пречиста Діва Марія, яку ми тут особливо почитаємо і присутність якої ми тут відчуваємо, буде вашою учителькою, провідницею, покровом, світлом і надією», — побажав Глава УГКЦ.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ