У Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбулася Всеукраїнська проща в’язничних капеланів

28 травня 2021

У четвер, 27 травня 2021 року, відбулася Всеукраїнська проща в’язничних капеланів УГКЦ, керівників установ виконання покарання та керівників Державної кримінально-виконавчої служби у Марійський центр «Зарваниця».

В прощі взяли участь також капелани Львівської архиєпархії: о. Тарас Мирка, о. Олег Нестор та д-н Мар’ян Гринер.

З пастирським словом до всіх прочан звернувся Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, який наголосив, що Господь Бог не бажає нас карати, а оздоровити та врятувати. Також Глава УГКЦ запевнив, що капелани установ завжди готові бути поруч з працівниками, а також з тими особами, які відбувають покарання в закладах позбавлення волі.

Начальник Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Сергій Гречанюк, у свою чергу, висловив вдячність Блаженнішому Святославу від імені персоналу ДКВС за молитву і благословення під час паломництва усього керівного складу пенітенціарної системи України.

Більше того, для керівників установ було проведено святковий концерт за участі Квінтету Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла (P&P Quintet) та отця Вітольда Левицького.

Для священиків Пенітенціарного душпастирства УГКЦ участь у паломництві збіглася з урочистостями до 30-ліття відновлення капеланського служіння у в'язницях. У прощі взяли участь 24 в'язничних капеланів, 23 асистенти капеланів УГКЦ. Від Церков Міжконфесійної християнської тюремної місії були присутні Голова Душпастирської ради при Міністерстві юстиції України о. Григорій Драус (РКЦ в Україні) та пастор Василь Кривенчук (Церква Адвентистів сьомого дня в Україні).

Усі капелани були відзначені ювілейними хрестами із зображенням Доброго Пастиря. Священики і їх добровільні помічники отримали грамоти з благословенням Преосв. Михаїла Колтуна, Єпископа Сокальсько-Жовківського, керівника Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ.

У часі паломництва багатолітній капелан у Збаразькій жіночій виправній колонії №63 о. Омелян Колодчак отримав Благословенну грамоту Святішого Отця Франциска на відзначення 25-ліття священницького служіння.

За матеріалами Інформаційного порталу капеланського служіння «Капеланство. інфо»