«Зі словами Ісуса Божий мир зійшов на серця учнів», — владика Василій Тучапець у Томину неділю

28 квітня 2023

«Коли Христос воскрес, його учням не так легко було повірити у це. Вони перелякані сховалися у будинку, зачинили вікна і двері, щоб ніхто до них не прийшов. Апостоли боялися переслідування законовчителів чи первосвященників. А Ісус проходить крізь ці зачинені двері та каже до них: «Мир вам!» Христос хоче позбавити учнів страху, непевності, різних запитань, сумнівів, які постали в їхньому серці», — сказав екзарх Харківський владика Василій у Томину неділю, 23 квітня 2023 року, під час богослужіння у катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця.

Владика Василій зазначив, що зі словами Ісуса справді Божий мир зійшов на серця учнів, і страх, неспокій, сумніви Христос відігнав своїм незвичайним явлінням. Хоч Христос приходить у тілі, бачимо що це воскресле тіло вже має інші властивості. Про це інформує пресслужба Харківського екзархату УГКЦ.

Воно, як кажуть святі Отці, тонке, легке, що проходить крізь матеріальні речі. І Христос показав їм рани від цвяхів, щоб учні переконалися, що це не привид, але Він воскреслий їм явився.

Євангелист Іван каже, що учні зраділи, побачивши воскреслого Господа. Але у той час не було апостола Томи, який не хотів вірити у воскресіння Христа, бо не бачив цього на власні очі.

«Може видатися дивним, чому апостол Тома хоче доказу, що йому не вистачає свідчення своїх співтоваришів. Церква не випадково подає це Євангеліє, тим самим вказуючи, наскільки важливо є для кожної людини повірити в Ісуса Христа Спасителя і Сина Божого, щоб отримати вічне життя в його Ім’я», — додав екзарх Харківський.

Сьогодні ми також можемо запитати, якою є наша віра в живого воскреслого Господа. Може, ми також переживаємо різні випробування нашої віри? В теперішній час війни гинуть наші рідні, наші близькі. Люди по-різному це переживають: дехто з вірою, а дехто докоряє Богові.

«Ми повинні шукати відповіді на ці питання, щоби в такий спосіб наша віра утвердилася, щоб ми отримали розумні аргументи в користь правдивості нашої віри», — сказав владика Василій.

«У різних випробуваннях нашої віри звертаймося до Господа, дякуймо за все Йому, і Він завжди буде нас скріпляти, підтримувати і допомагати. Ніколи Господь не відвернеться від людини, яка вірить в Нього і довіряє Йому. Щоб кожен з нас міг повторити разом з апостолом Томою: Ти Господь мій і Бог мій!» — побажав архиєрей.