Запоріжжя-Кривий Ріг-Херсонщина-Дніпро: владика Максим Рябуха здійснив чергові душпастирські відвідини

20 грудня 2023

Протягом минулого тижня, з 11 по 17 грудня, владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату, здійснив ще 6 душпастирських візитів, побувавши на Запоріжжі, Дніпропетровщині та Херсонщині. Зокрема відвідав «Карітас Запоріжжя», парафію Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Нікополь, деокуповане село на Херсонщині та освятив соціальний простір у Кривому Розі.

Насичений тиждень розпочався із візиту до одного з офісів «Карітас Запоріжжя». Владика Максим мав чудову нагоду особисто поспілкуватися з працівниками та подякувати їм за служіння в допомозі потребуючим людям, постраждалим від безупинних наслідків війни. Про це розповідає Ангеліна Вовк для пресслужби Донецького екзархату УГКЦ.

«Викликів є багато і на них всіх відповісти є практично нереально. Однак усі ми досвідчили цього року як навіть неможливе стало можливим з Божою поміччю та допомогою різних людей доброї волі», — поділився владика Максим.

Важливою подією тижня став перший душпастирський візит єпископа-помічника Донецького екзархату Максима Рябухи до парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Нікополь, де звершили Архиєрейську Божественну Літургію. Очолив богослужіння владика Максим у співслужінні о. Івана Черкавського, адміністратора парафії, та о. Івана Талайла, директора «Карітас Кривий Ріг».

«Час Різдвяного посту є праобразом поневірянь Пресвятої родини і усвідомлення Божого проводу в найскладніші моменти дає силу також і сьогодні людям вірити у перемогу добра над злом», — зауважує владика Максим. Молитовна стійкість громади єднає усіх парафіян міцними вузликами підтримки, надії та любові, а візит єпископа завжди скріплює їх ще більшою вірою.

Згодом владика Максим спільно з директором «Карітас Кривий Ріг» о. Іваном Талайло відвідали Зеленодольську громаду та зустрілися із головою громади Дмитром Невеселим. У межах зустрічі було підписано договір про відновлення «башти Рожновського» в одному з сіл, щоб забезпечити місцевих жителів питною водою. В цей важкий для всіх час Церква не покидає людей у біді, тож на території громади налагоджено діяльність та допомогу від Фонду «Карітас Кривий Ріг» та Патріаршої Фундації «Мудра справа».

Опісля владика Максим та о. Іван Талайло відвідали деокуповане село Високопілля, Херсонської області, де протягом двох років «Карітас Кривий Ріг» допоміг відновити близько тисячі домівок, які були зруйновані внаслідок російської агресії та окупації.

Повернувшись до Кривого Рогу, архиєрей відвідав ще одну повірену йому парафію Святих Володимира і Ольги. Після Архиєрейської Божественної Літургії відбулося відкриття та освячення соціального простору «CoffeeDI». Метою проєкту є створення соціального навчального простору, де люди опанують навички бариста, з подальшим фаховим розвитком для внутрішньо переміщених осіб, осіб із інвалідністю та молоді.

Завершився тиждень душпастирським візитом на парафію Покрови Пресвятої Богородиці у Дніпрі, де звершили недільну Божественну Літургію та відкрили нову катехитичну школу на честь Непорочного Зачаття Богородиці. «Сьогодні на парафії є подія, яка має свій початок, але вже ніколи не матимеме кінця — заснування катехитичної школи! Тепер ми матимемо відкриті двері не лише для молитви, а також для ще глибшого пізнання Бога», — зазначив владика Максим.

Опісля було зачитано Декрет про призначення директором катехитичної школи п. Зоряну Ященко, а також два Декрети із благословенням на катехитичне служіння Зоряни Ященко та Тетяни Окіпної.