«Запали свічку біля вікна на Великдень»: Єпископи Європи закликають вірних розмістити знак надії
З огляду на майбутні святкування Великодньої неділі, кардинал Жан-Клод Голльріх, ТІ, і кардинал Анжело Баньяско, голови Комісії Єпископських конференцій Європейського Союзу (COMECE) та Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) відповідно, запропонували всім католикам поширити послання надії, запаливши свічку у вікні під час святкування Воскресіння Христового.
«Це невеликий, але значущий і символічний жест надії в цей історичний і драматичний момент, коли мільйони людей в Європі та в усьому світі зазнають великих страждань і невизначеності, спричинених пандемією COVID-19», — кажуть два лідери Католицької Церкви в Європі.
Ця ініціатива також спрямована на зміцнення почуття спільності в ЄС та в усіх європейських країнах. Сучасний контекст страху призводить нас до обачності щодо іншого, який сприймається як потенційна небезпека. «Більше, ніж будь-коли, — стверджують два кардинали, — ми повинні культивувати узи братерства: об’єднавшись разом, ми подолаємо цю пошесть».
Нагадаємо, що 12 березня 2020 року, коли Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) офіційно оголосила спалах коронавірусу пандемією, два лідери Церкви звернулися щодо спільної молитви до Бога з проханням про допомогу, спокій та порятунок.
Таким чином, два кардинали приєдналися до ініціатив Папи Франциска, стверджуючи близькість Церкви з усіма, хто бореться через пандемію: жертвами, їхніми родинами та всіма медичними працівниками, волонтерами та вірними, які перебувають на передовій, піклуючись про постраждалих та приносячи їм полегшення.
Довідка
Рада Єпископських Конференцій Європи (CCEE) складається з тридцяти дев’яти членів, з яких тридцять три єпископські конференції Європи, до яких додаються архиєпископи Люксембурзькі, князівства Монако, маронітські архиєпископи Кіпру, єпископи Кишинева (Молдова), Мукачівської єпархії та Апостольської адміністрації Естонії. Разом вони представляють Католицьку Церкву із сорока п’яти країн Європейського континенту.
Президія Ради Єпископських Конференцій Європи складається з Президента та двох заступників Голови, обраних на 5-річний термін. Секретаріат очолює Генеральний секретар, який призначається Пленарною асамблеєю CCEE на поновлюваний п’ятирічний термін, за сприяння якого заступник Генерального секретаря призначається Президентом. Секретаріат базується в Сант-Галлені (Швейцарія).
Наприкінці Другого Ватиканського собору Президенти тринадцяти Єпископських Конференцій в Європі вирішили вивчити можливість співпраці між собою.
Після серії зустрічей Рада Єпископських Конференцій Європи була офіційно заснована у березні 1971 року затвердженням директивних норм Конгрегацією єпископів. Згодом вони були змінені, і в 1995 році було затверджено чинний Статут, за допомогою якого було встановлено, що членами ССЕЕ є Єпископські Конференції Європи, представлені їх відповідними Президентами. Крім того, Статут передбачає можливість прирівняти єпископів, які представляють єпископат регіонів, в яких не було створено Єпископської Конференції (стаття 3, § 3).
Протягом усієї своєї історії ССЕЕ організував численні ініціативи, включаючи кілька симпозіумів і численні зустрічі з питань, які мають велике пасторальне значення для Європи.
Характер і мета Ради Єпископських Конференцій Європи визначені Статутом (Стаття 1): «Рада Єпископських Конференцій Єврпи (ССЕЕ) є об’єднанням Єпископських Конференцій Європи, метою яких є сприяння та опіка добра Церкви».
Серед цілей CCEE, нагадаємо, зокрема: здійснення колегіальності в ієрархічному причасті cum et sub Romano Pontefice; здійснення більш тісного спілкування та співпраці між єпископами та Єпископськими Конференціями Європи, з повагою до функцій та компетенцій кожного, сприяти та надихати нову євангелізацію в Європі; сприяння спілкуванню з Радами Єпископських Конференцій інших континентів; підтримка екуменічної співпраці в Європі для християнської єдності та церковного свідчення в європейському суспільстві.
За матеріалами Ради Єпископських Конференцій ЄвропиПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ