Владику Андрія Рабія призначено єпископом-помічником Вінніпезької архиєпархії УГКЦ

10 листопада 2022

10 листопада 2022 року у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск, поблагословивши рішення Синоду Єпископів УГКЦ, призначив владику Андрія Рабія єпископом-помічником Вінніпезької архиєпархії УГКЦ, перенісши його з Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

Владику Андрія Рабія призначено єпископом-помічником Вінніпезької архиєпархії УГКЦ

Про це повідомляє пресслужба Святого Престолу.

Біографічна довідка

Владика Андрій Рабій народився 1 жовтня 1975 року у Львові. Священничу формацію отримав в українській семінарії святого Йосафата у Вашингтоні. 1999 року отримав ступінь бакалавра з філософії в Католицькому університеті Америки, 2002 року — ступінь магістра богослов’я в Домініканському богословському інституті у Вашингтоні, а 2008 року — ліцензіат з канонічного права в Католицькому університеті Америки.

На диякона висвячений 15 листопада 1998 року, на священника — 19 грудня 2001 року.

8 серпня 2017 року Святіший Отець Франциск призначив отця Андрія Рабія, протосинкела Філадельфійської архиєпархії УКГЦ, єпископом-помічником цієї архиєпархії, присвоївши йому титулярний осідок Германіціяни.

Єпископська хіротонія відбулася 3 вересня 2017 року в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. Головним святителем нового єпископа став Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, співсвятителями — архиєпископ і митрополит Філадельфійський Стефан Сорока та єпископ Едмонтонської єпархії УГКЦ Давид Мотюк.

З 16 квітня 2018 року до 4 червня 2019 року був апостольським адміністратором Філадельфійської архиєпархії УГКЦ протягом періоду sede vacante. З 4 червня 2019 року служив єпископом-помічником Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae