Владика Ярослав Приріз: Покаяння — це сила, яка наближає людину до Бога
15 січня 2023 року у Неділю перед Богоявленням владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відслужив Божественну Літургію у катедральному соборі Пресвятої Трійці в м. Дрогобич.
Під час проповіді владика Ярослав пригадав вірним, що в часі Різдвяних свят Церква наголошує: Різдво не повинно залишитися однією з визначних історичних подій давно минулої епохи, навпаки воно повинне постійно тривати в нашому житті. Про це повідомляє пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.
Приготувати дорогу Господеві у пустині власного життя
Відповідь на те, як може народження Христа довершитися в нашому житті, дає нам Предтеча Йоан Хреститель. «Він кличе нас на пустиню. Під пустинею ми можемо розуміти не тільки місце, але також стан. Пустиня часто є символом сучасного світу. Пустиня означає брак життя, незаспокоєну спрагу, але також брак сенсу, коли людина не знає, для чого вона живе і куди йде. І саме в цих місцях прагне зустрітися з нами Господь», — пояснив проповідник.
В обставинах пустелі ми повинні приготувати дорогу Господеві. «Таким чином наші труднощі та проблеми, наші рани на душі і на тілі є місцями, в яких ми можемо і повинні зустріти Ісуса. Адже ж Він сам сказав: „Не здорові потребують Лікаря, але хворі. Я прийшов не праведників кликати, але грішників до покаяння“», — зазначив єпископ.
Шукати вирішення труднощів у Бога
Своїм приходом до нас Господь прагне перемінити нашу пустиню на квітучий сад. «Ісусу Христос народився, де бракувало найнеобхіднішого, серед темряви в стаєнці. Але саме у цьому місці небо доторкнулося землі і перемінило її. Саме у цьому місці почалася нова історія людства, яка триває ось вже понад дві тисячі літ», — додав владика Ярослав.
Коли перед нашими очима постають наші проблеми та труднощі, не треба відвертатися від них, не треба кидатися у вир світської суєти чи сумнівних потіх, щоб тим самим заглушити голос нашого сумління — цей голос «вопіющого серед пустині нашого життя». «Нам слід приготувати дорогу Господеві, відкрити Йому наше серце і сказати з глибини душі: „Прийди, Господи Ісусе, прийди і освяти мене, і переміни моє життя!“ Бо це до нас каже Господь: „Ось Я посилаю свого ангела, який вас цього року приготує до йорданського Богоявлення“», — наголосив єпископ.
Покаяння наближає нас до Бога
Відтак проповідник закликав вірних бути учасниками покутного руху, тими, які згодом отримають силу Духа Святого, що у Йордані зійде на Христа, на води, на людину і ввесь світ. «Покаяння — це сила, яка наближає людину до Бога, це рух людини до кращого особистого життя. У момент, коли ми визнаємо власні провини, сам Бог виходить нам назустріч, не тільки щоб прийняти покаяння, а й щоб очистити і знищити наші гріхи», — сказав владика Ярослав.
Наприкінці проповіді єпископ закликав вірних докладати зусиль у боротьбі з гріхами і вадами. «Поспішімо до Сповіді, яка гідно підготує нас до моменту, у якому зуміємо особисто зустріти Христа над Йорданом», — сказав у підсумку проповідник.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ