Владика Ярослав Приріз: «Люди завжди потребуватимуть Бога, навіть в епоху, коли у світі панує науковий прогрес, технологія і глобалізація»

23 вересня 2020

19 вересня 2020 року, у день літургійного спомину Чуда Архистратига Михаїла у Хонах, відвідуючи парафіяльну спільноту с. Плав’є на Сколівщині владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, закликав усіх присутніх застановитися про значення храму для наших щоденних пошуків щастя і реалізації.

Під час проповіді владика Ярослав зазначив, що ювілейні святкування пригадують парафіянам про момент початку нової історії їхнього села. «Від щирого серця маємо скласти Христові подяку за те, що заснував і подарував нам Церкву, яка є таїнством, тобто знаком і знаряддям внутрішньої злуки людини з Богом і одності всього людського роду», — сказав єпископ.

Призначення людини — постати перед Богом і ввійти у вічне спілкування з Ним

Кожна Свята Літургія, яка відбувається в храмі, носить есхатологічний характер, пригадуючи про кінець земного життя кожного із нас і про кінець світу. «Світ і людина, що живе на цьому світі, не є лише приречені на смерть. Призначення людини не у тому, щоб назавжди перетворитись на порох, з якого повстала, але, щоб постати перед обличчям Божим і увійти у вічне спілкування з Ним, беручи участь в Його Царстві і в Його житті», — наголосив єпископ.

Ісус Христос є нашою Дорогою

Сьогодні, як і колись, оснoвними запитaннями для кoжнoї людини є: як «бути людинoю»? Як нaвчитися мистeцтвa життя? Якa дoрoгa вeдe дo щaстя? Що маю зробити, щоб мати життя вічне? «Відповіді на ці запитання можемо почути в храмі, в місці, де людина зустрічається з Богом», — наголосив проповідник.

У цьому запевняє нас Ісус, Який на початку Свого туземного життя говорить: «Я прийшов нeсти Дoбру Нoвину убогим» (Лк. 4, 18). Цими словами Господь говорить: «Я мaю вiдпoвiдь нa вaшe oснoвнe зaпитaння; Я вaм пoкaжу дoрoгу життя, дoрoгу щастя. Бiльшe тoгo, Я є ця дoрoгa». «Люди завжди потребуватимуть Бога, навіть в епоху, коли у світі панує науковий прогрес, технологія і глобалізація», — наголосив владика Ярослав.

Ісус Христос кличе нас до справжньої людяності

Далі проповідник зазначив, що Ісус Христос єднає нас у Вселенській Церкві, щоб ми з Ним і через Нього навчалися правдивого життя, щоб ми зберігали й утілювали критерії справжньої людяності. «Коли людина більше не відчуває Бога, життя стає пустим, все стає недостатнім. Людина тоді починає шукати порятунку в алкоголізмі або насильстві, і ця небезпека все більше загрожує сьогоднішній людині», — наголосив єпископ.

Після завершення богослужіння владика Ярослав подякував о. Степану Мелецю за душпастирське служіння, а парафіянам і жертводавцям за турботу про святиню. «Ви оновили цей храм рукотворний, щоб він допомагав розбудовувати храм нерукотворний. У ньому, як учні в Емаусі, ви пізнаватимете Христа при ламанні Євхаристійного Хліба, яке здійснюватиметься на щойно освяченому Престолі. Пам’ятайте про потребу частого і гідного причащання Святих Тайн, бо Вони є „ліком безсмертя“, який не лише захоронює від смерті, але й дарує життя вічне в Христі Ісусі», — побажав вірним владика Ярослав.

За матеріалами Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ