Владика Ярослав Приріз: «Ісус бере участь у нашому становищі — скривджених і принижених гріхом»
19 січня 2023 року, у свято Богоявлення Господнього, владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відслужив Божественну Літургію та звершив Чин великого водосвяття у катедральному соборі Пресвятої Трійці в м. Дрогобич.
Під час проповіді єпископ звернув увагу вірних на євангельські слова: «Це Син мій любий, що його я вподобав» (Мт. 3, 17). За словами проповідника, ці слова запрошують нас знову пережити момент, коли хрещений Йоаном Ісус виходить з вод річки і Бог Отець об’являє Його як свого Єдинородного Сина, як Агнця, який бере на себе гріх світу. «З неба звучить голос Отця, а Святий Дух у вигляді голуба сходить на Ісуса. Відтоді розпочинається Його публічна спасительна місія, яка характеризується стилем тихого і смиренного слуги, готового до цілковитої самопожертви (пор. Іс. 42, 2–3)», — зазначив архиєрей. Про це повідомляє пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.
Відтак владика Ярослав наголосив, що свято Богоявлення запрошує нас задуматися над Євангельською благовістю. У ній розповідається про Ісуса, який разом із юрбою паломників спускається до берега Йордану, щоби прийняти хрещення від Йоана. Євангелисти описують цю подію такими словами: «Тими днями прийшов Ісус із Назарету, що в Галилеї; і був хрищений Йоаном у Йордані. І коли виходив з води, то побачив, як небо розкрилось, і Духа, що як голуб сходив на нього» (Мк. 1, 9–10). «Ісус прибув на Йордан з Назарету, де провів роки „укритого життя“. Його прихід був проголошений Йоаном, який на берегах Йордану закликав до „хрещення на відпущення гріхів“. І проповідував, кажучи: „Слідом за мною іде сильніший від мене, що йому я недостойний, нахилившись, розв’язати ремінця його сандалів. Я вас христив водою, а він христитиме Святим Духом“ (Мк. 1, 7–8)», — додав єпископ.
Крім того, проповідник зазначив, що Ісус прийшов хреститись у Йордані разом із натовпом грішників, які приходили, щоб прийняти Йоанове хрещення. «Приймаючи хрещення від Йоана, Ісус, хоча і вільний від будь-якого гріха, хотів взяти участь в нашому становищі — скривджених і принижених гріхом людей, які потребують очищення. Цим жестом Ісус, Воплочене Слово, хотів показати нам силу свого спасительного і „хрещального“ діяння, щоб у Ньому і через Нього могло статися наше спасіння», — пояснив єпископ.
Далі владика Ярослав зауважив, що в Богоявлінні ми переживаємо одну з найбільших і найглибших правд нашої віри — об’явлення таїнства Пресвятої Тройці: Бог Отець, початок і джерело життя та святості, який промовляє з небес над Йорданом; Бог Син, Слово Отця, який прийшов у світ, щоб звільнити його від гріха і смерті, приймає хрещення від Йоана Предтечі; Бог Дух Святий, Життя Податель, який своєю силою підтримує життя і діло спасіння, у вигляді голуба витає над Йорданськими водами. «Унікальність сьогоднішнього свята полягає у тому, що ця незбагненна для людського розуму Тройця Божественних Осіб об’являється людям на ріці Йордані при Йоановому Хрещенні», — додав проповідник.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ