Владика Степан Сус очолив Літургію у новоутвореній парафії у м. Валетта (Мальта)

31 серпня 2022

У свято Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня 2022 року, Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус очолив Святу Літургію в одній з наймолодших спільнот УГКЦ у м. Валетта на Мальті.

«Церква — це не лише будівля, але кожен з нас. Як важливо, щоб ми як віруючі люди, українці, де б не були, залишались церквою! Навіть тут, на Мальті важливо нам бути разом і своїм життям та вчинками свідчити Господа, показувати приклад іншим. Церква залишається для нас місцем зустрічі з Богом та поміж собою. Церква — це місце, де ми вчимося бути з Богом та вчимось правильно дивитись на обставини життя», — зазначив єпископ під час проповіді. Про це розповідає пресслужба Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Владика Степан також розповів, що з великим трепетом тримав у руках хліб, з яким його зустріли українці на Мальті. «Цей хліб спекла жінка Інна, що разом із чоловіком майже останніми мусіли залишити своє рідне місто Маріуполь. Цим хлібом ми усі поділились після завершення Літургії під час парафіяльного обіду», — поділився Голова ПМВ.

Українська греко-католицька парафія діє при грецькій католицькій церкві Пресвятої Богородиці з Дамаску (132 a Archbishop street, Valletta). Настоятелем спільноти УГКЦ на Мальті є о. Олександр Смеречинський.

У Валетті Голова ПМВ також зустрівся з представницями громадської організації «Фундації Української Спільноти» (Foundation for the Ukrainian community of Malta) Інною Волочковою та Алексією Мелконьян. «Приємно, що українки тут є рушієм українства і в теперішніх обставинах роблять все для того, щоб бути голосом нашого народу на Мальті», — зауважив владика Степан.

Варто зазначити, що напередодні, 26 серпня, Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус зустрівся з архиєпископом Мальти Чарльзом Шеклуною. Сторони обговорили питання душпастирської опіки українців греко-католиків, що проживають на острові.