Владика Степан Сус очолив Божественні Літургії у Лісабоні та Сінтрі (Португалія), де поспілкувався із місцевими українцями

9 червня 2021

Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус разом з командою Пасторально-міграційного відділу УГКЦ о. Андрієм Гахом, о. Романом Ільницьким, о. Віталієм Храбатином розпочав візит до Португалії і очолив Літургію для українців Лісабона на парафії Різдва Пресвятої Богородиці, якою опікуються отці-василіяни.

Йому співслужили координатор для українців греко-католиків Португалії о. Ілля Фіголь, настоятель парафії о. Микола Ярема та священники ПМВ.

«Багато людей по світу прокидається кожного ранку з питанням: у чому сенс життя? Це питання філософське, але воно реальне. Бо наші, діти, внуки, молодь можуть нас запитати: у чому сенс, що ти йдеш до Церкви, молишся, зберігаєш традиції, навчаєш української мови? Відповідь проста: сенс у тому, щоби це життя пережити. Іншого не знайдемо. Єдине, ми повинні пережити його правильно. А це означає наповнювати кожен день нашого життя правильним змістом», — зазначив єпископ під час проповіді.

«Уявіть, ми беремо до рук книжку, де є зміст, а поміж текстом — порожні сторінки. Кажемо, друкарня допустилася помилки, певного браку. Уявіть, що ми гортаємо книгу свого життя, а там порожні сторінки і зміст не відповідає тому, що є в книзі. У житті християнина чи віруючої людини не може бути порожніх сторінок. Молімося, щоби наша віра в Христа була живою, щоби ми ніколи не боялися і не встидалися свідчити Його, щоби наше життя було наповнене правильним змістом!» — закликав вірних проповідник.

Владика Степан зауважив, що світ довкола нас непередбачуваний, але наша віра допомагає нам правильно бачити цей світ. «Бачити і добрі речі, і злі, але робити правильний вибір — завжди обирати добро», — наголосив Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Єпископ зауважив, що йому надзвичайно приємно бути і молитися у спільноті українців у Лісабоні та передав найщиріші вітання від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. «А також слова його вдячності, що ви є в Церкві, що ви не загубилися, не асимілювалися», — резюмував владика Степан.

Божественна Літургія та спілкування у м. Сінтра (Португалія)

Дуже важливо у нашому житті вміти дякувати Богові. За те, що маємо. Той, хто дякує — той доцінює те, що має. А хто цінує, має більше. Про це заявив Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус під час проповіді на Літургії у португальському місті Сінтра.

«Ті, хто вміють цінувати, дякувати, ділитися, приймати Христа в своє життя, попри труднощі і випробування, завжди будуть рухатися правильним шляхом, обирати добро, мати шматок хліба на столі і ділитися з тими, хто цього хліба не має. І часто це поділене буде помножене Божою ласкою і благодаттю», — зазначив владика Степан.

Голова ПМВ зауважив, що ми приходимо до Церкви, щоби подякувати Богові за те, шо маємо. «Євхаристія» з грецької означає «благодарення». «Ми дякуємо Богові за хліб, який став Його тілом. Ми в молитві „Отче Наш“ просимо Бога „хліб наш насущний дай нам сьогодні“, щоби цінувати, що Бог нам дав сьогодні, — зазначив єпископ і наголосив. — Хліб — це є життя вічне».

Владика підкреслив, що Господь вчить нас не тільки приймати все з вдячністю, а й вміти ділитися. Єпископ закликав присутніх подумати над тим, кому належить сьогодні подякувати в молитвах, хто на певних етапах життя нас підтримував і допомагав або просто був поруч.

Голова ПМВ також передав вітання українцям греко-католикам Сінтри від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. На Літургії єпископу співслужили місцевий парох о. Матей Дзюбан, ЧСВВ, координатор для українців греко-католиків Португалії о. Ілля Фіголь та священники ПМВ о. Роман Ільницький, о. Андрій Гах та о. Віталій Храбатин.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ