Владика Миколай Бичок: Будьмо вірними працівниками в Христовому винограднику!

22 вересня 2021

У XIII Неділю по Зісланні Святого Духа, 19 вересня 2021 року, преосвященний владика Миколай Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла, продовжує ділитися власними роздумами на запропонований євангельський уривок. Цього разу владика роздумує над притчею про злих управителів виноградника та її символізмом для людини XXI століття.

Владика Миколай Бичок: Будьмо вірними працівниками в Христовому винограднику!

Кожна Архиєрейська Свята Літургія розпочинається із цієї молитви: «Господи, Господи, споглянь з неба й подивись, і навідайся в той виноградник, що його насадила правиця Твоя, Господи; і нехай буде рука Твоя на Сині Чоловічому, якого Ти для себе укріпив». Після чого єпископ благословляє свічками (двокирієм і трикирієм) всі чотири сторони світу. В цій молитві є дуже глибока символіка.

Притча про виноградник зображує нам виноградарів, які збунтувалися проти свого господаря; що більше, вони підняли руку на сина цього господаря. Господь відбирає виноградник від злих працівників і винаймає його іншим виноградарям, які будуть давати Йому плоди у свій час. В цій притчі Ісус має на увазі старших Ізраїльського народу, які вбивали посланих до них пророків, а наостанок — вбили Сина Божого.

Господь є власником виноградника, ім’я якому Свята Церква. Ця притча є звернена до всіх нас, бо Христос хоче всіх нас спасти. Та на жаль не всі розуміють важливості цього покликання, не всі приймають Божий дар. Отож, будьмо вірними працівниками в Христовому винограднику!

† Миколай Бичок,
єпарх Мельбурнський