Владика Микола Бичок завершив свій візит до вірних Нової Зеландії відвідинами Північного острову

18 березня 2023

З 27 лютого по 15 березня владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, та о. Андрій Микитюк, синкел у справах мирян, перебували із душпастирським візитом у Новій Зеландії. Місія розпочалася із відвідин південного острова, де вони перебували з 27 лютого по 7 березня, а відтак розпочалися душпастирські відвідини північного острова з 7 по 15 березня.

Прибувши в Окленд, владика та отець продовжили місію, відвідуючи українців у містах Веллінгтон, Гамільтон, Роторуа, Вайканаі, де мали можливість зустрітися з українцями, поговорити, порадіти та просто побути разом. Про це інформує пресслужба Мельбурнської єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла.

У п’ятницю, 9 березня, владика Микола мав офіційну зустріч з кардиналом Джоном Дью, архиєпископом Веллінгтонським. Також у цей день відбулась зустріч з архиєпископом Новатусом Руґамбва, Папським Нунцієм у Новій Зеландії. На цих зустрічах владика обговорив питання співпраці, допомоги Україні та українцям, та подякував за підтримку, яку надає Нова Зеландія.

Відтак у суботу, 11 березня, в храмі Матері Божої у Веллінгтоні відбулася Архирейська Божественна Літургія, на яку зібрались українці, які спільно молилися за мир в Україні, за всіх полеглих, також згадали двох новозеландців, які загинули на війні в Україні.

У своїй проповіді владика Микола наголосив на важливості того, що Христос зцілює — насамперед зцілює нашу душу, відтак і тіло. Тому ми маємо приходити до Нього і черпати з того оздоровлення, яке Він нам подає.

У неділю, 12 березня, відбулась Архиєрейська Божественна Літургія в Окленді у храмі Матері Божої Неустанної Помочі, під час якої владика уділив Тайни християнського втаємничення новому учаснику християнської родини — Маркові.

У своїй проповіді владика Микола наголосив на тому, що дуже важливо мати друзів. Подібно як розслаблений із євангельского уривку від Марка мав чотирьох друзів, які принесли його і поставили перед Христом, так і Україна у непрості часи має багато друзів. Кожен з нас, який робить свою справу на тому місці, де є, стає частиною тих друзів, які допомагають Україні, щоби якнайшвидше настав мир.

Після Літургії вірні радо скористалися нагодою поспілкуватися з владикою та отцем Андрієм у парафіяльному залі.

У понеділок, 13 березня, владика Микола та отець Андрій зустрілися з представниками Екуменічної ради Окленду. Зустріч організували представники Англіканської Церкви. Серед присутніх були представники Римо-Католицької Церкви, Англіканської Церкви, а також Мелхітської Греко-Католицької Церкви. На завершення зустрічі усі спільно помолилися молитву «Боже великий, єдиний», також псалом та «Отче наш» за перемогу та мир в Україні.

Зустріч владики Миколи Бичка та о. Андрія Микитюка із Екуменічною радою ОклендуЗустріч владики Миколи Бичка та о. Андрія Микитюка із Екуменічною радою Окленду

Далі у вівторок, 14 березня, на запрошення отця Жана Пола, який є душпастирем Мелхітської Греко-Католицької Церкви в Окленді, владика Микола та отець Андрій увечері прибули на спільну молитву, де мали нагоду помолитися з чисельними вірними Мелхітської церкви, а також інших Східних Католицьких Церков, які долучаються до молитви у цьому храмі.

На цьому закінчився двотижневий душпастирський візит архиєрея та отця до Нової Зеландії.

Підсумовуючи відвідини цієї країни та спільнот українців, о. Андрій Микитюк на власній сторінці у Фейсбук зазначив, що це були подорожі відразу 2 островами, які тривали 17 днів. За цей час довелося тричі летіти літаком та подолати близько 4000 кілометрів автомобілем. Але водночас це був час, наповнений молитвою, зустрічами з різними людьми і чудовими краєвидами. «Спасибі усім, кого зустріли!»