Владика Михайло Бубній подякував вірним Апостольського екзархату в Італії за гуманітарну допомогу у перші місяці війни

11 листопада 2022

8 листопада 2022 року, у день Собору святого Архистратига Михаїла і інших безтілесних сил за григоріанським календарем, на запрошення владики Діонісія Ляховича, апостольського екзарха в Італії, у катедральному храмі Жировицької Матері Божої та святих мучеників Сергія і Вакха Божественну Літургію очолив владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський та Голова Патріаршої комісії у справах монашества.

Владиці Михайлові Бубнію співслужили владика Діонісій Ляхович, о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, протосинкел Апостольського екзархату, о. д-р. Петро Голіней, канцлер Апостольського екзархату і парох катедрального храму, та о. д-р Анібал Соутус, судовий вікарій Апостольського екзархату. Про це повідомляє пресслужба катедрального храму Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці.

photo1667932617 1

У проповіді владика Михаїл наголосив на значенні імені Архангела Михаїла, що в перекладі з єврейської означає «Хто як Бог?», його духовної боротьби із силами пекла, поєднуючи це із теперішньою боротьбою українського народу із силами зла за своє існування. Проповідник підкреслив, що в момент найбільшої небезпеки для української столиці у перші дні російського широкомасштабного вторгнення покровитель Києва Архистратиг Михаїл допоміг захисникам міста вистояти.

photo1667933552

Також владика Михаїл подякував владиці Діонісію, всім священникам та вірним Апостольського екзархату за підтримку, надану Україні та Одеському екзархату зокрема. Проповідник зазначив, що допомогу надіслану в перший місяць широкомасштабної війни годі переоцінити, оскільки у той час економічне життя в Україні було паралізоване. А ті тони гуманітарної допомоги, надіслані людьми з-за кордону, врятували народ від гуманітарної катастрофи.

photo1667932617 2 stretch 960x1279

Після Божественної Літургії о. Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, від імені екзарха та всіх його співпрацівників привітав владику Михаїла Бубнія з іменинами, побажавши допомоги святого Архистратига Михаїла вистояти в боротьбі як з духовним, так і з фізичним ворогом.

photo1667932617 3

Наприкінці, з нагоди свята відбулося мирування вірних.

Варто також зазначити, що напередодні, 7 листопада владика Михайло Бубній відвідав курію Апостольського екзархату. Під зустрічі з владикою Діонісієм Ляховичем та працівниками курії — протосинкелом о. д-ром Теодосієм Р. Гренем, ЧСВВ, та канцлером о. д-ром Петром Голінеєм, гість з України розповів про душпастирське служіння на теренах Одеського екзархату в умовах війни. Владика поділився численними викликами, які змушені долати його духовенство, та болем, що переживають вірні Екзархату.

Також владика Михаїл подякував Апостольському екзарху владиці Діонісію та працівникам курії за підтримку українців на теренах Одещини, зокрема у перші місяці війни, що було дуже важливим жестом солідарності для душпастирів і мирян Одеського екзархату. Єпископ висловив щиру вдячність також за духовну і молитовну підтримку, за те, що наша Церква в Італії активно допомагала і продовжує підтримувати як біженців з України, так і тих, хто залишився у своїх домівках в умовах війни. Відтак єпископи обмінялися цінним досвідом душпастирської праці, опіки над біженцями та планами на майбутнє щодо розвитку їм довірених церковних структур.