Владика Максим Рябуха про молитву просто неба у Слов’янську: «Людей переповнювало відчуття Божої присутності»

14 жовтня 2023

Ми маємо можливість відновити у світліший спосіб богослужіння у Слов’янську — відновити молитовне життя для місцевої громади і підтримати на дусі. Візит єпископа — це завжди видимий знак материнської любові Церкви та близькості Христа.

Про душпастирський візит та зворушливе богослужіння просто неба у Слов’янську розповів єпископ-помічник Донецького екзархату Максим Рябуха у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ.

Протягом тижня владика Максим Рябуха мав можливість відвідувати парафії Донецького екзархату, а зокрема молитися і спілкуватися з людьми у прифронтових містах: «Стараємося всіма силами бути поруч із Божим людом у різних сферах їхнього життя, служіння і побуту, стараючись до кожного донести Божу любов, турботу, опіку, Божу присутність та любов Матері-Церкви до кожного християнина».

Єпископ-помічник Донецького екзархату разом з семінаристами Київської Трьохсвятительської духовної семінарії відвідали місто Слов’янськ на Донеччині, де відбулася Архиєрейська Літургія, а також молитва до Пресвятої Богородиці біля фігури Матері Божої Фатімської, переданої екзархату. За словами владики Максима, одним із важливих елементів молитовного перебування у Слов’янську було віднайти мир і спокій у думках, життєвих вчинках та напрямках. Ці моменти стали особливо зворушливими, адже попри біганину, надзвичайні та незвичайні виклики, люди продовжують жити навіть там, де йде війна.

Владика Максим розповів, що громада у Слов’янську була зворушена підтримкою та спільною молитвою, адже люди там особливо спраглі єдності та спілкування. У той час кожного переповнювало відчуття добра та Божої присутності.

«На початку ми були всі трохи зворушені, бо коли приїхали на місце молитви — на галявині хрест стояв просто неба під зливою, яка того дня омивала увесь Донбас, — розповів єпископ. — Ми були розгублені, думали чи взагалі хтось прийде на Літургію. Потім ми бачили, як немов гриби після дощу, почали збиратися місцеві парафіяни, разом з отцем змонтували тимчасовий престіл, і ми мали можливість разом молитися попри сильний дощ. Багато хто потім зауважив, що в часі Літургії навіть дощ припинився».

Окрім цього, єпископ-помічник Донецького екзархату відвідав військових, де мав нагоду разом з ними помолитися, поділитися світлими думками, підтримати їх, адже сьогодні українське військо — на найбільшій сторожі миру, спокою, безпеки.

Крім цього, в Кам’янському на кладовищі єпископ провів молитву за полеглими воїнами.

Варто зазначити, що душпастирські відвідини владика Максим Рябуха здійснював разом із семінаристами. За словами єпископа, душпастирські практики є дуже корисними як для братів, так і для місцевих людей:

«З одного боку, присутність семінаристів дозволяє прожити краще саме богослужіння, адже вони — фаховий хор та літургійна прислуга. Брати знають досконало все, що потрібно для богослужіння. Разом з тим, присутність братів — це завжди жива підтримка для місцевих людей, бо для людей, які живуть у зоні війни, будь-хто, хто приходить з іншого місця до них, хто приходить їх відвідати, — це завжди знак глибокої любові і близькості, цінності життя», — зазначив владика Максим.

Нагадаємо, 12 жовтня відбулися загальні збори Донецького екзархату УГКЦ.

Фото: Київська Трьохсвятительська духовна семінарія