Владика Борис Ґудзяк взяв участь у Літургії освячення мира в паризькому соборі Сан-Сульпіс

19 квітня 2019

17 квітня у соборі Сан-Сульпіс відбулася Літургія освячення мира, яку очолив архиєпископ Парижа Мішель Опеті. Ця традиційна служба Страсного Тижня мала відбутися в соборі Нотр-Дам, який сильно постраждав від пожежі напередодні. На Літургії були присутні єпископи, зокрема кардинал Андре Вен-Труа, священики, диякони та вірні, а також представники влади, серед яких перша леді Французької республіки Бріжит Макрон та мер Парижа Анн Ідальго.

«Багато людей — католиків і некатоликів були в цей день в соборі, проявили свою солідарність», — зазначив владика Борис, новоіменований архиєпископ і митрополит Філадельфійський, який до цього здійснював служіння єпарха Паризької єпархії святого Володимира Великого для українців католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії.

У своїй проповіді архиєпископ природно зупинився на темі трагедії пожежі. «Наш любий собор на колінах. Ми знаємо, що це більше, ніж маса каменів. Про це свідчать реакції з усього світу. У чому ж різниця між масою каменів і собором? Така ж, як між скупченням клітин і людською особою. Маса каменів і маса клітин — це просто безформна маса. У соборі або людині існує принцип організації, принцип єдності, творчий інтелект. Інша річ, яка об’єднує собор і людину, це помазання, яке дає їм святість».

Відтак проповідник підкреслив єдність, яка повинна відчуватися у церковній спільноті завжди: «Наша Церква — це живі камені, які були помазані. Це вірні, які теж знають, що вони є посудиною Божої присутності».

Наприкінці своєї гомілії промовець також зазначив, що трагедія із собором Паризької Богоматері повинна розбудити та оживити християн вцілому та Церкву у Західному світі зокрема: «Ми відбудуємо храм… Але ми також повинні піднімати Церкву. Нехай усі хрещені, які отримали помазання Христа, знову відкриють запал свого початку, переживуть надзвичайну благодать, яку вони колись отримали, ставши дітьми Божими».

Під час Літургії архиєпископ Опеті подякував владиці Борисові Ґудзякові, який закінчує своє служіння в Парижі за дружбу. «Дякую, Борисе, що ти сьогодні з нами. Це нас глибоко торкає», — сказав архиєпископ. Присутні зустріли ці слова оплесками.

За матеріалами Паризької єпархії святого Володимира Великого
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ