Владика Аркадій Трохановський відвідав Торунську парафіяльну спільноту

6 липня 2021

Минулої неділі, 4 липня 2021 року Торунська парафія блаженного священномученика Івана З’ятика мала змогу пережити незвичайну подію — владика Аркадій Трохановський вперше приїхав до Торуня з пастирським візитом.

Владика Аркадій Трохановський відвідав Торунську парафіяльну спільноту

З владикою Аркадієм Трохановський, єпархом Ольштинсько-Ґданським, також прибули: о. Іван Галушка, протосинкел Ольштинсько-Ґданської єпархії, о. Роман Стороняк, о. Дмитро Лешко, о. Віталій Котик, ЧНІ, та диякон Богдан П’єтночко. Вірні та отець-парох словами митрополита Андрея Шептицького привітали свого пастиря, попросили відслужити Божественну Літургію та усім надати благословення.

Служба Божа, на якій зібралося чимало вірян, наповнила молитовним духом серця всіх присутніх. У слові Божому владика Аркадій, згадуючи героїчне визнання віри блаженним Іваном З’ятиком, подякував парафіянам за розбудову громади і за те, що вони залишаються вірними своїй Церкві і народові.

Служба Божа завершилася врученням почесних грамот та медалів о. каноніку Здзіславу, пароху парафії, де правляться наші богослужіння, та сестрі настоятельці Петрі за поміч та зичливість нащодень.

Після спільного фото парафіяни привітали о. Ярослава Гостинського з 20-літтям ієрейських свячень. Натомість владику Аркадія обдарували кошиком торунських пряників. Греко-католицькі святкування, у виняткову для нас неділю, в місті Миколая Коперника завершилися спільною вечерею.

Варто зазначити, що греко-католицькі богослужіння в Торуні відбуваються в парафії св. Максиміліян Марії Кольбе, в однойменному храмі.

Зазначимо, що історія української парафії у Торуні є доволі цікавою. У міжвоєнний період, у 1920-х роках, після закінчення польсько-більшовицької війни, в якій ключову роль у збереженні незалежності Польщі відіграла також Українська Армія Симона Петлюри, на Куявах були інтерновані солдати Української Народної Республіки, що були затримані у військовому таборі в Олександрові Куявському. У 1935 році митрополит Андрей Шептицький намагався відправити до Торуня греко-католицького священника, щоб він обняв духовою опікою інтернованих воїнів. У ті роки в Торуні було утворене українське Товариство та заснована українська бібліотека. Після розв’язання табору, вояки зі своїми сім’ями розпорошилися по всіх закутках Куяв.

Перша греко-католицька громада в Торуні з ініціативи покійного отця Євгена Кузьм’яка була покликана до існування 28 років тому. З того часу, завдяки гостинності римо-католицької парафії, в перші неділі місяця, регулярно служиться Божественна Літургія. Завдяки клопотанням о. Ярослава Гостинського, громада була переформована у парафію під покровом блаженного о. Івана З’ятика.

За матеріалами Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ