Владика Аркадій Трохановський

Єпарх Ольштинсько-Ґданський

6 січня 1973 року у м. Шпротава (Любуське воєводство, Польща).

Священничі свячення

29 липня 2000 року з рук преосвященного єпископа Володимира Ющака, єпарха Вроцлавсько-Ґданського.

23 січня 2021 року у катедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці в м. Ольштині (Польща).

Інтронізація

Дитинство та освіта

Майбутній єпископ Аркадій Трохановський народився в сім’ї лемківських переселенців під час акції «Вісла» 6 січня 1973 році у м. Шпротава (Любуське воєводство), у сім’ї Яна та Ольги. Підрісши, відвідував початкову та середню школу в рідному місті Шпротаві.

Закінчивши середню школу, Аркадій Трохановський вступив до Митрополичої семінарії в Любліні і пройшов там священничу формацію. Закінчив філософію та теологію в Люблінському католицькому університеті в 1998 році. Відтак здобув ступінь магістра теології. Опісля, був висвячений на диякона в Шпротаві 19 серпня 1998 року тогочасним архиєпископом і митрополитом Перемисько-Варшавським владикою Іваном Мартиняком. Відразу розпочав дияконське служіння у 1998–1999 роках у греко-католицькій парафії в м. Легниці. Також у період з 1998 по 2002 рік він продовжив вищі студії на Папському теологічному факультеті у Вроцлаві. На той час, він також був стипендіатом Катехитично-філологічного інституту в м. Гамінг (Австрія).

Священниче служіння

Диякон Аркадій Трохановський був висвячений на священника єпархом Вроцлавсько-Ґданським владикою Володимиром Ющаком, ЧСВВ, 29 липня 2000 року у м. Вроцлаві. Того ж року він став вікарієм у парафіях Вроцлава, Шроди Шленської, Олави, Олесниці, Єленії Гури та Валбжиха. Опісля, на Преображення Господнє 19 серпня 2001 року отець Аркадій отримав призначення на служіння парохом у парафіях міст Валчі та Щецинеку. В останній парафії служив до 31 липня 2016 року.

У 2002 році здобув ступінь ліцензіату із богослов’я. У 2002–2004 роках він був докторантом Папського богословського факультету у м. Вроцлаві. У 2012 році захистив докторську ступінь з екуменізму в Познанському університеті імені Адама Міцкевича на основі докторської дисертації під назвою «Відновлення єдності Київської митрополії зі Святим Престолом у вченні Івана Павла ІІ».

З 2006 року отець Аркадій Трохановський був членом пресвітерської ради Вроцлавсько-Ґданської єпархії, а з 1 січня 2010 року — протопресвітером (деканом) Кошалінським. До проголошення номінації на єпископа він також був директором Департаменту у справах дітей та молоді Вроцлавсько-Ґданської єпархії, з 2003 року — був капеланом спортсменів, а також редактором журналу «Благовіст» — щомісячного журналу Української Греко-Католицької Церкви в Польщі. Під час служіння в Щецинеку отець Аркадій разом із парафіянами побудували церкву, яку освятили у 2015 році, після чого йому було надано можливість носити хрест з прикрасами. Отець Аркадій Трохановський знає українську, англійську та німецьку мови.

22 січня 2021 року в польському місті Ольштині відбувся Чин архиєрейського найменування нового єпископа УГКЦ Аркадія Трохановського. Чин найменування в катедральному соборі новоутвореної Ольштинсько-Ґданської єпархії звершив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, спільно з владикою Євгеном Поповичем, архиєпископом і митрополитом Перемишльсько-Варшавським, та владикою Григорієм Комаром, єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Відтак 23 січня 2021 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в Ольштинському катедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці в Польщі провів хіротонію першого правлячого єпископа Аркадія Трохановського новоствореної Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ. Головним святителем був Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, співсвятителями — владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський, і владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Цього ж дня, після завершення Божественної Літургії відбувся Чин введення нового правлячого архиєрея на престіл Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ.

«Так, воістину «аксіос-достойний» є ви, дорогий владико Аркадію, перший єпископе цієї єпархіальної родини, якого нам щойно об’явив Господь як завідателя архиєрейської благодаті! Сьогодні ви отримали особливий дар Святого Духа — дар повноти Христового священства, дар перейняти спадкоємство святих апостолів і завдання навчати слова Божественного Євангелія, освячувати силою і благодаттю Святого Духа повірений вам Божий народ Таїнствами Христової Церкви, керувати Божим народом і розрізняти Божі дари, які він отримав для свого збудування. Це не люди, а Господь вас покликав, помазав і сьогодні проголосив, що ви «аксіос-достойний» для цього служіння», - мовив під час привітання владики Аркадія Трохановського з нагоди єпископської хіротонії Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Адреса: ul. Lubelska 12, 10-405 Olsztyn, Poland

Інтерв’ю та коментарі