Відбулася традиційна проща до Прилбич — родинного гнізда Шептицьких

29 липня 2020

Сьогодні, 29 липня, у день 155-ої річниці від Дня народження праведного Митрополита Андрея Шептицького, відбулася традиційна проща до села Прилбичі — родинного гнізда Шептицьких.

Відбулася традиційна проща до Прилбич — родинного гнізда Шептицьких

Проща розпочалася панахидою біля каплиці-усипальниці родини Шептицьких. Моління очолив архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк.

Продовжилася молитва Архиєрейською Літургією, яку також очолив митрополит Львівський Ігор у співслужінні з іншими єпископами та духовенством. З проповіддю до вірних звернувся владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

Під час проповіді архиєрей наголосив на важливості вміти поєднати реалізацію свого потенціалу, який нам закладає Господь. Зі закликом Христа зректися всього, що вона має і йти за Ним.

В такий спосіб, на його переконання, Господь вчить нас алогічності: водночас здобувати світ і зрікатися його. Єпископ наголосив, що це свого роду така лагідна пропозиція від Бога людині: іти на свою власну Голгофу.

На його переконання, коли Господь кличе за собою людина, то дає їй достатньо прикладів, через які вона могла б зайти на свою власну Голгофу. Владика Йосиф переконаний, що саме так вповні відкликатися на заклик Бога вмів праведний митрополит Андрей Шептицький, ювілей від Дня народження якого ми сьогодні святкуємо.

«155 років тому, у цьому селі на Яворівщині народився син, якого згодом назвуть Андреєм. Він був одним із нас, проте вмів до глибини своєї душі почути поклик Бога, іти за Ним. Коли говоримо про реалізацію своїх можливостей, то працюємо над тим, щоб засвідчити, що ми є великі. Сьогодні ми говоримо про Митрополита Андрея, як про великого Митрополита з глибокою душою, який вмів і мав відвагу сказати слово правди в тодішньому світі. Він став великим, бо хотів служити іншим: Богові, Церкві і народу. Він зрікся світу, щоб служити світові», — наголосив єпископ-помічник Київської архиєпархії.

Опісля Літургії з подячним словом звернувся о. Андрій Стадницький, адміністратор Храму Собору Пресвятої Богородиці у с. Прилбичі.

Після цього на подвір’ї храму відбулася прем’єра нового документального фільму «Андрей Шептицький: актуально». Автором фільму став Михайло Перун, доцент кафедри богослів’я УКУ, керівник Фундації «Андрей», доктор наук соціальних комунікацій, дослідник постаті Митрополита Андрея, засновник серії «Духовна музика України».

Захід транслювався на ютуб-каналі Живого Телебачення.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ