Відбулася різдвяна проща Української парафії свв. Сергія і Вакха в Римі до папської базиліки Санта Марія Маджоре

7 січня 2021

В середу, 6 січня 2021 року, в навечір’я празника Різдва Христового відбулася проща Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі до папської базиліки Санта Марія Маджоре, де зберігаються ясла Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

О 13:30 розпочалася молитва Великого Повечір’я з Литією, яке очолив преосвященний владика Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії у співслужінні преосвященного владики Іринея Білика, каноніка папської базиліки Санта Марія Маджоре та єрея Тараса Остафіїва, пароха Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі.

У прощі також взяв участь і високоповажний пан Сергій Кульчицький, тимчасовий повірений у справах України при Святому Престолі.

Наприкінці богослужіння владика Діонісій звернувся до присутніх на молитві з проповіддю. У ній єпископ запропонував роздуми над символічним значенням печери, де народився Спаситель: «Ісус народився раз і назавжди. Його народження, смерть і воскресіння більше не повториться в історії. Але Його народження, смерть та воскресіння продовжуються у нас, у наших душах. Він прийшов на землю заради нас і тому печера нашої душі покликана бути завжди відкритою, щоб прийняти Христа, щоб Він продовжував народжуватися у нашому серці».

Архиєрей наголосив, що з цієї базиліки ми маємо в «яслах наших душ» понести добру звістку у світ про народження Ісуса. «Даймо місце, щоб Ісус народився у нашому серці», — підсумував владика Діонісій.

Після завершення молитви Великого Повечір’я з Литією усі присутні отримали благословенну просфору та спільною колядою завершили це різдвяне паломництво.

Того ж дня, у 18:00 на парафіяльному YouTube-каналі та Facebook-сторінці відбулася онлайн-прем’єра різдвяної імпрези, яку підготувала молодіжна спільнота Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі.

Особливістю цього театрального дійства стало те, що воно укладене виключно з євангельських текстів, які описують події благовіщення Пречистій Діві Марії та народження Господа нашого Ісуса Христа. Біблійні сцени змінюються під спів тематично підібраних українських колядок.

Саме в такий спосіб молодь парафії вирішила цього року донести до всіх радість Різдва, і за допомогою онлайн-трансляції «відвідати» з благовістю про народження Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа домівки усіх охочих переглянути це різдвяне дійство.

За матеріалами Української парафії свв. Сергія і Вакха у Римі