Відбулася проща духовенства Стрийської єпархії до Перемишлян

8 червня 2024

5 червня 2024 року відбулася проща духовенства Стрийської єпархії до Перемишлян на Львівщині, де своє служіння здійснював блаженний священномученик Омелян Ковч — покровитель душпастирів Української Греко-Католицької Церкви.

Відбулася проща духовенства Стрийської єпархії до Перемишлян

З цієї нагоди Божественну Літургію в прокатедральному храмі Святого Миколая очолив владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, у співслужінні з єпископом-помічником владикою Богданом Манишиним та священнослужителями єпархії. Про це пише пресслужба Стрийської єпархії УГКЦ.

Звертаючись до присутніх, владика Тарас пригадав, що дванадцять років тому відбулася перша урочиста проща до Перемишлян, яка зібрала більшу частину духовенства УГКЦ. Однак, за словами єпископа, тоді був зовсім інший час, не було війни і постать блаженного Омеляна Ковча виглядала зовсім по-іншому, а за дванадцять років багато чого змінилося.

«Дякую вам, що сьогодні можемо разом відслужити цю Божественну Літургію, благаючи Бога, щоб Він прославив отця Омеляна Ковча славою святих для цілої Церкви тому, що це постать особливо виняткова. Його життя є дороговказом, системою координат для тих, кого Бог ставить лицем до лиця з випробуваннями. Він є той, хто від випробувань не втікав — не втікав від труднощів, не втікав від війни, не втікав від відповідальності, навіть тоді, коли здавалося, що залишається сам проти незліченних викликів часу. Він залишався завжди свідком і оборонцем правди, як би це було невигідно і болюче, він залишався вірним своїй Церкві до кінця», — наголосив єпископ.

«Сьогодні Отець Омелян є взірцем для всіх нас, хто залишилися вірними своєму народові, Церкві перед лицем невідомого, що наближалося, і вже три роки в часі війни залишаються зі своїми людьми. Він є нашою похвалою, а ми, що не втікають, не зраджують, не шукають якоїсь вигоди для себе, залишаються чесно служити Богові і своєму народові, є до певної міри і його похвалою. Тому, я хочу нам всім побажати стояти до кінця, і за будь-яких обставин залишатися вірними присязі Богові, Церкві і народу, щоб отець Омелян своєю святістю, відвагою і вірністю продовжував йти по нашій землі нашими ногами», — сказав на завершення владика Тарас.

Після закінчення Літургії єпископи подякували присутнім за участь у прощі, а відтак всі помолилися Молебень до блаженного священномученика Омеляна.

Нагадаємо, що 24 квітня 2009 року блаженний священномученик Омелян Ковч був проголошений покровителем душпастирів УГКЦ, а перша Всеукраїнська проща духовенства до Перемишлян відбулася у 2012 році.