Відбулася 16 (67) сесія Постійного Синоду УГКЦ

28 травня 2021

18–20 травня 2021 року в онлайн-форматі у зв’язку із карантинними обмеженнями з причини пандемії Covid-19 відбулася 16 (67) сесія Постійного Синоду Української Греко-Католицької Церкви.

Відбулася 16 (67) сесія Постійного Синоду УГКЦ

У синодальній діяльності взяли участь владики — члени Постійного Синоду УГКЦ: Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський, владика Богдан Данило, єпарх Пармської єпархії Святого Йосафата, та владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. Секретарем засідання став о. Андрій Хім’як.

Під час першого робочого засідання, яке відбулося 18 травня, владики вислухали звіт про стан виконання рішень онлайн-сесії Синоду Єпископів від 29 вересня 2020 року. Окремим пунктом було виділено питання друку Посинодального послання на тему убогості: «Залишиться вам одне — те, що ви дали вбогому!», яке відтак буде передане для розповсюдження та популяризації серед вірних Української Греко-Католицької Церкви та усіх людей доброї волі. Варто також зазначити, що це послання на сьогодні є перекладене кількома мовами.

Опісля, члени Постійного Синоду обговорили результати Першої сесії Синоду Єпископів УГКЦ 2021 року та Першої Регіональної зустрічі єпископів у трьох регіонах, що відбулася 11–13 травня, а також подальші кроки Синодального діяння у 2021 році.

Друге робоче засідання своїм звітом відкрив Голова Ради з питань євангелізації при Главі УГКЦ владика Йосафат Мощич. Зокрема, єпископ розповів про проведення цьогорічної Декади місійності, яка триває від Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа до Зіслання Святого Духа, представив її програму та онлайн-формат, у якому вона проводитиметься. Відтак доповідач окреслив аспекти співпраці з Центром академічного душпастирства при Патріаршій комісії у справах молоді УГКЦ та проведення семінарів «Нова євангелізація — відповідь на виклики часу».

Третє робоче засідання, 19 травня 2021 року, було позначене трьома доповіддями: владика Михаїл Бубній, Голова Патріаршої комісії у справах монашества, представив діяльність комісії у співпраці із монашеством УГКЦ, владика Богдан Данило, Голова Патріаршої комісії у справах духовенства, розповів про стан справ у довіреній його опіці церковній структурі, а владика Кеннет Новаківський, у свою чергу, прозвітував про поточну діяльність Душпастирської Ради Патріаршої курії УГКЦ, яку він очолює. Перш за все, владика Михаїл Бубній поділився підсумками Всецерковної онлайн-прощі монашества УГКЦ, яка відбулася 15 лютого 2021 року та схвальними відгуками її учасників. Відтак владика розповів про зустріч з єпархіальними синкелами у справах монашества на теми: «Основні завдання синкела у справах мошества» та «Практичні моменти служіння синкела в єпархії» та окреслив майбутні плани щодо проведення щорічних курсів для семінаристів УГКЦ «Богослов’я богопосвяченого життя».

Під час четвертого робочого засідання особливу увагу було присвячено завершальному етапові підготовки до публікації і презентації Катехизму УГКЦ для молоді, стану підготовки Всецерковного форуму УГКЦ, у межах проведення Сьомої сесії Патріаршого Собору та стану опрацювання Партикулярного права УГКЦ. Канонічна частина була кваліфіковано представлена високопреосвященним владикою Євгеном Поповичем.

Також члени Постійного Синоду УГКЦ були повідомлені про участь Української Греко-Католицької Церкви в ініціативі ССЕЕ щодо літургійного поминання жертв пандемії 20 березня 2021 року та Молитву вервиці в марійських санктуаріях за завершення пандемії 27 травня 2021 року у Марійському духовному центрі «Зарваниця».