В Миколаєві освятили нижній храм Покрови Пресвятої Богородиці

5 січня 2021

3 січня 2021 року владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський УГКЦ, звершив Чин освячення нижнього храму Покрови Пресвятої Богородиці в м. Миколаєві та звершив в ньому першу Божественну Літургію.

В Миколаєві освятили нижній храм Покрови Пресвятої Богородиці

Урочистості розпочалися за гарним українським звичаєм. Хлібом та сіллю зустрічали й вітали владику Михаїла Бубнія наймолодші парафіяни, а парох о. Тарас Павлюс привітав архиєрея, вручивши хрест, і запросив усіх до спільної молитви.

Перед Божественною Архиєрейською Літургією, владика Михаїл здійснив Чин освячення престолу з покладанням антимінса та освятив нижній храм в честь Покрови Пресвятої Богородиці, а парох о. Тарас помазав стіни храму святим миром.

У своїй проповіді владика Михаїл, співставляючи події недільного Євангелія, привітав вірних греко-католиків Миколаєва «у себе вдома», дякуючи всім за жертву і закликав, щоб «стежка до цього храму не заростала ніколи». Зокрема владика Михаїл склав слова подяки владикам Броніславу Бернадському та Станіславу Широкорадюку, римо-католицьким єпископам Одесько-Сімферопольської дієцезії, за підтримки яких вірні греко-католики міста Миколаїв мали можливість молитися протягом останніх 15 років в костелі Св. Йосипа, допоки зводили свій храм. Рівно ж архиєрей подякував усім парафіянам та пароху о. Тарасу Павлюсу за старання над будівництвом першого в обласному центрі греко-католицького храму.

На свято прибули також священники з інших парафій Одеського екзархату, настоятель римо-католицького костелу Св. Йосипа в м. Миколаїв о. Олександр Рєпін, семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, Кремінь Тарас Дмитрович, уповноважений із захисту державної мови, Бойченко Віталій Борисович, виконувач обов’язків начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, Шостак Андрій Васильович, головний спеціаліст відділу у справах національностей та релігій управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації та чисельні вірні і запрошені гості.

На завершення Божественної Літургії парох парафії о. Тарас Павлюс сердечно подякував владиці Михаїлу за архиєрейське благословення і освячення святині. Також парох склав слова подяки усім жертводавцям, меценатам і працівникам, які спричинилися до завершення робіт в нижній частині храму.

Зокрема в особливий спосіб о. Тарас подякував настоятелю Римо-католицького костелу Св. Йосипа в місті Миколаїв о. Олександру Рєпіну за гостинність і плідну співпрацю.

До слова, зведення храму в честь Покрова Пресвятої Богородиці розпочалося у 2016 році. Будівництво ведеться у береговій зоні р. Інгул на перетині вулиць Андрея Шептицького і Архітектора Старова, на території 0,17 га.

Храм складається з двох частин: нижньої та верхньої. Допоки тривали будівельні роботи над зведенням свого храму, богослужіння для вірних греко-католиків відбувалися у костелі. Від сьогодні, всі вірні греко-католики Миколаєва мають можливість молитися у своєму, нижньому храмі, допоки тривають будівельні роботи над зведенням верхнього храму.

За матеріалами Одеського екзархату УГКЦ