В Івано-Франківську гала-концертом завершився XII міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях»

11 січня 2021

Впродовж трьох днів кожен охочий міг насолоджуватися чудовим виконанням нових та стародавніх колядок, переглядаючи онлайн-трансляцію фестивалю.

У неділю, 10 січня, гала-концертом завершився XII міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Цього року фестиваль став вже дванадцятим з рахунку та, на відміну від попередніх років, більшою мірою проходив в режимі онлайн.

Урочистості розпочалися 8 січня зі спільної молитви Божественної Літургії, яку відслужив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин, разом з отцями Чину святого Василія Великого та запрошеним духовенством.

Звертаючись до вірних в часі проповіді, настоятель монастиря прп. о. Артемій Новіцький, ЧСВВ, виголосив Різдвяне послання митрополита Володимира Війтишина до духовенства, вірних та всіх людей доброї волі.

Після спільної молитви митрополит Володимир привітав присутніх у храмі з Різдвяними святами. В особливий спосіб Владика привітав усіх сьогоднішніх іменинників – Йосифів та Марій, бажаючи їм постійно брати приклад зі своїх Небесних заступників.

Привітав містян та гостей і міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків, дякуючи організаторам та запевняючи у всебічній підтримці фестивалю. Опісля від хористів пролунала перша фестивальна гучна коляда.

Програма фестивалю передбачала виступи місцевих та приїжджих хорових колективів як в самому храмі Царя Христа, так і виступи хорів із різних куточків світу, які відтворювалися в ході онлайн-трансляції. Таким чином географія Міжнародного фестивалю «Коляда на Майзлях» в цьому році сягала ще більше країн.

Загалом у фестивалі, з 8 по 10 січня, взяло участь понад тридцять колективів. Особливими ж гостями свята стали два гурти із Києва — «Шпилясті кобзарі» і Тарас Компаніченко та гурт «Мала Хорея Козацька».

Варто додати, що цьогоріч, через карантин, не було традиційної ходи містом. Також, у порівнянні з минулими роками, він тривав менше часу: всього три дні. А ще, у зв’язку з пандемією, організатори зробили акцент на колективи меншого розміру, наприклад, квартети.

Всі виступи можна було переглядати завдяки трансляції ОТБ «Галичина» в прямому ефірі, на сторінці парафії, а також на сторінці Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ в мережі Facebook. Також все транслювали на екранах у центральних частинах міста.

Пригадуємо, що фестиваль «Коляда на Майзлях» започаткували у 2010 році при монастирі Царя Христа отців Василіян, що в м. Івано-Франківську. Організатори мають на меті відновлювати та поширювати різдвяні традиції, колядки, щедрівки.

Фото: Ігор Петранюк та Павло Пивовар
За матеріалами Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ