Українці в Угорщині звернулися до угорського уряду в справі виділення земельної ділянки під будівництво храму і школи

16 липня 2021

14 липня 2021 року до Міністерства людських ресурсів в Угорщині, яке відповідає за релігію, національні меншини, угорську діаспору, було передано прохання від української громади разом із підписами (1520 осіб) щодо виділення земельної ділянки під будівництво школи і храму УГКЦ в Будапешті.

Також від імені громади до Угорського уряду звернулося Державне самоврядування українців в Угорщині — головний український орган на території Угорщини та ряд українських громадських організацій в Угорщині в справі виділення земельної ділянки.

Нещодавно прохання із підписами від української громади було передано Блаженнішому Святославу, Главі УГКЦ, який у свою чергу поблагословив на добру справу.

Українці в Угорщині є офіційною громадою в країні, яка завдяки фінансування від угорського уряду, провадить свою діяльність через місцеві українські самоврядування різного рівня на території Угорщини.

Довідка

З ініціативи вихідців із Галичини, перша Літургія для українців греко-католиків в Будапешті була відправлена на Пасху у 1991 році угорським священником Ласлом Пушкашем.

У 2008 році відбулася зустріч в Будапешті між кардиналом Любомиром Гузарем, Главою УГКЦ та угорським митрополитом Филипом Кочішем на якій сторони домовилися про співпрацю між двома церквами щодо душпастирства для українців в Угорщині.

З 2011 року українською громадою в Угорщині опікується о. Дам’ян Габорій із Київської Архиєпархії УГКЦ за домовленістю між Блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ і митрополитом Угорської Греко-Католицької Церкви владикою Филипом Кочішем

У 2017-ому вперше було порушено питання про будівництво церковно-культурного комплексу на зустрічі із міністром Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом.

У 2018-ому відбулася наступна офіційна зустріч представників громади, українських дипломатів із державним секретарем Міністерства людських ресурсів Угорщини Міклошем Шолтисем, який також підтримав наше бажання.

У 2019 році, в Будапешті, відбулася зустріч владики Йосифа Міляна, Голови ПМВ УГКЦ із держсекретарем Мікловшем Шолтисем в справі будівництва храму

У 2020 та 2021 роках проходили зустрічі української громади в Угорщині із представниками угорського уряду щодо будівництва українського храму.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині