У Жовкві відзначили пам’ять святого мученика Партенія — покровителя міста

21 вересня 2024

Щорічно у першу неділю по Воздвиженні у Жовкві відзначають пам’ять святого мученика Партенія, ранньохристиянського святого, який загинув мученицькою смертю близько 250 року. Його мощі спочивають у храмі Пресвятого Серця Христового при монастирі оо. Василіян у Жовкві вже 240 років.

У Жовкві відзначили пам’ять святого мученика Партенія — покровителя міста

З нагоди відзначення пам’яті святого на запрошення ігумена монастиря та адміністратора парафії о. Веніамина Чернеги, ЧСВВ, Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Михаїл Колтун, єпарх Сокальсько-Жовківський. Про це повідомляє пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Після читання Євангелія архиєрей виголосив проповідь, у якій роздумував над дією Божого Слова та нашими здобутками у вірі, якою спасаємося.

Слово Боже — це сотворений світ

«Словом постав світ, ним він розвивається і приходить до нас Царством Божим. У Євангелії ми чуємо, що Царство Боже є серед нас і у кожному з нас. Так Бог посіяв своє слово, що воно є у кожного з нас і його треба пізнати, відкрити і повірити в нього», — зазначив на початку свого повчання єпископ.

Архиєрей наголосив, що цього дня Церква подає перед очі вірних хрест, на якому є воплочене Слово Боже — Ісус Христос. Божий Син діє в любові до Небесного Отця у спасенний спосіб через терпіння. У цьому терпінні він дарує нам відкуплення з гріхів.

Людина спасається не власними стараннями, а вірою в Ісуса Христа

«Христос найбільшу жертву створив з терпінь. Він нам дарує життя вічне. Нашим же завданням є відкрити таємницю терпіння Хресної жертви. Царство Боже — це Євангеліє, це Добра Новина, яку Господь голосить і каже апостолам йти і навчати, щоб ті, які повірують спаслися», — продовжив далі владика Михаїл.

Поручаємо себе заступництву святого Партенія

За словами проповідника, Христос запевняє нам ті самі слова, які він промовляв до апостолів, адже він вчора і сьогодні той самий. «Інколи ми нарікаємо через терпіння, коли нам важко. Сьогодні ворог захищається вірою і хрестом, а йде війною. Війна — це гріх, а оборона — це наше завдання. Війною ще ніхто ніколи не виграв. Владні, які йдуть силою на немічних, — програють, бо Господь покірним дає благодать», — звернув свою увагу на сучасний виклик війни єпископ.

«Ми сьогодні молимося і поручаємося заступництву святого Партенія, який тут вікує. Ми закликаємо його до братнього спілкування, щоб він допоміг перетривати терпіння у вірі та в діях, і щоб ми могли через покаяння та примирення прийти до великої перемоги добра над злом. Господь каже, що серед нас є ті, які побачать Царство Боже. Ми, що змагаємося віримо і перемагаємо себе — йдемо до перемоги, до Царства Божого, яке є серед нас», — мовив на завершення владика Михаїл Колтун.

Завершення молитвою за Україну

На завершення богослужіння єпископ подякував за спільну молитву, хорові за натхненний спів та закликав до молитви за мир в Україні.

Настоятель парафії о. Веніамин склав слова подяки єпископу за благословення, духовне слово та присутність, а також пригадав усіх, хто дає можливість вільно молитися в храмі і вшановувати пам’ять святого Партенія — за воїнів, які бережуть кордони нашої держави і за їхні сім’ї. Тому богослужіння у храмі завершилось молитвою за Україну «Боже великий, єдиний».

Відтак на Вічевій площі міста відбулась міжконфесійна молитва за справедливий і довгоочікуваний мир.