У Запоріжжі відбулася конференція про Львівський псевдособор

13 березня 2021

11 березня 2021 року Божого в приміщенні Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася наукова конференція «Історична правда як лікування ран минулого», присвячена 75-річчю Львівського псевдособору.

У Запоріжжі відбулася конференція про Львівський псевдособор

Організатором заходу став Благодійний фонд «Карітас-Запоріжжя» спільно з Донецьким екзархатом УГКЦ та Місією «Постуляційний центр беатифікації УГКЦ», а також у співпраці з Департаментом культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА та Запорізьким національним університетом.

Головним спікером на конференції був професор Володимир Сергійчук, український історик, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Головною метою заходу був історичний аналіз подій 1946 року, коли радянська система намагалася ліквідувати Українську Греко-Католицьку Церкву. Виступ професора Сергійчука був зосереджений на тому, що нищення Української Церкви — один з елементів боротьби з українством з боку ворогів.

Говорячи про Львівський «собор» 1946 року, професор зазначив, що ліквідація УГКЦ — це заздалегідь спланована операція, що ретельно розроблялася на найвищому рівні. Але саме те, що за час свого існування Українська Греко-Католицька Церква стала національною, послужило причиною тому, що радянському режиму не вдалося остаточно її знищити.

Ще одним спікером на конференції став Владислав Мороко — директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА, доповідь якого стосувалася відродження УГКЦ наприкінці 1980-х років.

Модератором заходу був запрошений отець Андрій Нагірняк, національний координатор проєкту «Зміцнення соціальної згуртованості» Благодійного фонду «Карітас України».

Варто зазначити, що конференцію можна назвати міжконфесійною, адже в ній взяли участь представники багатьох релігійних організацій міста Запоріжжя, серед яких: владика Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ, владика Ян Собіло, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ, владика Фотій Давиденко, єпископ Запорізький і Мелітопольський ПЦУ, отець Юсик Нуріджанян, священник Вірменської Апостольської Церкви, пастор Андрій Ярмохін, представник християнської Церкви «Сіон», Тетяна Ярмохіна, секретарка Духовної ради християнських церков Запорізької області.

Директор БФ «Карітас-Запоріжжя» отець Андрій Бухвак від імені організаторів заходу висловлює окрему подяку отцю Полікарпу Марцелюку, ЧСВВ, голові Місії «Постуляційний центр беатифікації УГКЦ», за надання матеріалів для фотовиставки, присвяченої життю та діяльності патріарха Йосифа Сліпого, а також керівництву Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки за надане приміщення для конференції.

Запис конференції доступний за посиланням: https://fb.watch/4 a_osxcuSd/

За матеріалами Донецького екзархату УГКЦ