У Венеції відбувся V Ювілейний Фестиваль української культури «УКРО 2019»

13 жовтня 2019

6 жовтня 2019 року у Куарто д’Альтіно (Quarto d’Altino) біля Венеції відбувся V Ювілейний Фестиваль української культури в Італії «УКРО 2019» — подія, яка сколихнула всю українську громаду, не залишила байдужим бодай одного гостя чи учасника. Організатори фестивалю заздалегідь потурбувалися про зручне місце розташування та комфорт гостей, систематично висвітлювали новини щодо підготовки свята, турбувалися про доїзд гостей.

У Венеції відбувся V Ювілейний Фестиваль української культури «УКРО 2019»

Високий рівень організації свята дозволив присутнім по-справжньому відчути дух українського народу. Його було чути скрізь: на спільній молитві, на ярмарку, який розкинувся на широкому зеленому полі, у цікавих етнічних композиціях, у картинах українських художників, у поробках, вишивках…

Перш за все, усі учасники Фестивалю виразили подяку Богові у спільній Архиєрейській Святій Літургії, яку очолив преосвященніший владика Діонісій Ляхович, Апостольський делегат з повними правами екзарха новопроголошеного Папою Франциском екзархату для українців візантійського обряду католицької Церкви в Італії.

Владика у своїй проповіді наголосив на важливості розвивати свої таланти, дані Богом, у взаємному служінні для творення єдності в спільноті, базованої на фундаменті любові, яка завжди готова жертвувати — давати себе вповні для спільного добра на взірець Пресвятої Трійці.

Важливим моментом свята був флешмоб на підтримку Віталія Марківа, несправедливо засудженого італійським правосуддям.

До присутніх з привітальним словом звернулись також представники української та італійської влади. Від Генерального консульства України в Мілані — консул п. Євген Шквира. Від мерії з м, Венеції — il Presidente della Comissione Consiliare alla Sicurezza Urbana, Enrico Gavagnin; м. Куарто д’Альтіно la vicesindaco di Quarto d’Altino Cristina Baldoni та l’acessore Celestino Mazzon e il console honorario di Ucraina per il Veneto, il Friuli Venezia Giulia, il Trentino Alto Adige Marco Toson.

А що вже постаралися наші куховарки, то й словами не передати: варене, печене, смажене… а борщ, а холодець, а узвар наш український!

Художньо-мистецька частина свята — це глибоко продумана програма, різножанрова, яскрава, яка дала змогу глядачеві ознайомитися з українським національним одягом, піснею, танцем, усною народною творчістю, творчістю класиків української літератури, з окремими звичаями та обрядами.

Глядач мав змогу насолодитися виступами:

• Мистецьким відкриттям венеціанців — господарів Фестивалю, які представили історію нашої країни від самих початків аж до сучасності;
  • Тамари Сутик піснею «Роде мій»;
  • Асоціації «Україна разом», фольклорної групи «Перевесло» з Падов — танець-кадриль «Дев’ятка»
  • Асоціації «Італія-Україна». Болонія;
  • Гурту «Музика сердець» з Тревізо;
  • Асоціації «Злагода» з Берґамо;
  • Дитячий колектив «Соняшник» з Феррари;
  • Гурту «Українські вечорниці» з Бассано дель Ґраппа;
  • Українського культурно — мистецький центру «EtnoDim» з Берґамо;
  • Гурту фольклорного «Єдина родина» з Феррари;
  • Марків Софіі з Рима;
  • Ансамблю у складі мам і дочок. Василини Ільків, Софії Марків, Марії Рудко та Юстини Давідовіч з Рима;
  • Культурної асоціації «Ucraina più»;
  • Учнів 1-го класу української школи «Світанок» з Сан Донà ді П’яве;
  • Ільків Василини з Рима;
  • Житник Вікторії з Берґамо;
  • Аріанни Калимон з Мілану.

Вкінці відбулася також презентація трейлеру документального фільму «Церква в еміграції: Італія», де брат-семінарист Микола Мудрик розповів, як саме вони з командою на протязі останнього року реалізовували зйомки цього фільму, прем’єра якого відбудеться буквально в наступних місяцях.

Кожна команда гідно подала свій виступ. Непростим завданням було для журі визначити переможця Фестивалю-конкурсу. Тому напередодні дня проведення фестивалю члени журі зібралися для попередньої розробки, обговорення та затвердження критеріїв оцінювання виступів учасників конкурсу.

Рівень виконавської майстерності аматорських колективів та окремих учасників було вирішено визначати за такими критеріями:

• розкриття теми виступу;
  • художній рівень репертуару;
  • виконавча майстерність;
  • сценічна культура виконавців і виразність номерів;
  • різножанровість;
  • актуальність;
  • художнє оформлення сцени.

Виходячи з вищезазначених критеріїв, було визначено переможців конкурсу:

3-є місце розділили між собою: «Єдина родина м. Феррара та асоціація „Злагода“ м. Бергамо

2-е місце: Гурт «Українські вечорниці» м. Бассано дель Ґраппа.

1-е місце: Асоціація «Італія-Україна» м. Болонія.

Від імені членів журі вітаємо переможців, усіх учасників конкурсу! Дякуємо за натхненну працю, творчість, пропаганду нашої культури в Італії.

Організаторам Фестивалю, усім, хто зробив це свято не лише можливим, а й таким колоритним та атмосферним, низький уклін! Ви зуміли об’єднати всіх духом, словом, культурою. У єднанні наша сила! Нехай благословить нас, нашу Батьківщину та увесь світ Господь Бог!

До зустрічі на VI Фестивалі «УКРО 2020» у Болонії.

PS.: Усі детелі щодо підготовки, проведення та відгуків після Фестивалю можна знайти на спеціально створеній фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/ukro2019

За матеріалами Світлани Нікітенко (від імені членів журі) та о. Ярослава Чайківського (від імені організаторів) для Апостольського екзархату УГКЦ в Італії