У цей період серйозної невизначеності українці просять солідарності, — митрополит Борис Ґудзяк

25 січня 2022

Державний департамент США оголосив, що скорочує штат свого посольства в Україні через побоювання можливого російського вторгнення. Родинам дипломатів дозволили покинути посольство. У той же час американців попередили розглянути можливість виїзду з України, використовуючи комерційний або інший приватний транспорт.

Про це велася мова в ефірі Action News. Ведучі програми звернулися за коментарями до президента філадельфійського відділення Комітету Українського Конгресу Америки Євгена Луціва та архиєпископа Філадельфійського УГКЦ владики Бориса Ґудзяка. Інформує про це Релігійно-інформаційна служба України.

«Просто уявити, що Путін має на меті для України, це страшно, це лякає. Це розбиває серце і дуже емоційно намагається на всіх нас», — сказав Євген Луців, президент філадельфійського відділення Комітету Українського Конгресу Америки.

«Православна Церква, баптистська Церква, Українська Католицька Церква та всі інші Церкви будуть мобілізуватися через свої парафії для потенційного напливу біженців у разі війни», — сказав Луців.

У розмові з Action News владика Борис Ґудзяк, архиєпископ Філадельфійський УГКЦ, зокрема сказав:

«Ми просимо людей молитися, бути поінформованими та допомогти у гуманітарній кризі в Україні», — сказав митрополит.

Борис Ґудзяк наголосив, що за останні вісім років країна та її народ зазнали багато страждань у війні, ініційованої Росією.

У цей період серйозної невизначеності українці просять солідарності.

«Мене дійсно надихає стійкість українців, те, наскільки вони залишилися разом, як вони підтримували бездомних, бідних, голодних, сиріт», — сказав митрополит Ґудзяк. «І ми сподіваємося, що цей дух продовжується, але сподіваємося, що подальшої катастрофи вдасться уникнути».